طراحی سایبان برای ماشین

طراحی سایبان برای ماشین برای جاهایی استفاده می شود که پارکینگ مسقف ندارند. سایبان خودرو می تواند از موادی مانند پارچه، فلز یا چوب ساخته شود. یکی از ساده ترین راه ها برای محافظت از خودرو در برابر نور آفتاب اتصال یک سایبان به دیوارهای اطراف است. مصالح ساختمانی باید با طراحی خانه هماهنگ باشد، اما به طور کلی باید با محله شما نیز همخوانی داشته باشد. طراحی سایبان برای ماشین نه تنها باید برای محافظت از خودرو باشد، بلکه باید ارزش ملک شما را نیز حفظ کند. سایبانی را طراحی کنید که توجه زیادی را به خود جلب نکند.

روش طراحی سایبان برای ماشین:

پیش از طراحی سایبان برای ماشین یک کپی از قوانین مربوط به ساخت و ساز اضافی از شهرداری ناحیه خود دریافت کنید. محدودیت های محله های خاص را بررسی کنید. در صورت شک به ایده های خود آن را با یک متخصص در میان بگذارید و قوانین را مرور کنید. با متخصصان ناحیه خود در مورد نوع سایبان مناسب برای آب و هوای منطقه مشورت کنید و پیش از خرید وسایل حتما ایده های خود را با آنها در میان بگذارید.

مجلات و سایت های مختلف را برای یافتن ایده های ساخت سایبان مرور کنید. انواع طرح های سایبان برای خودرو را از سقف مسطح، چوبه دار، بازودار یا زاویه ای بررسی کنید. طراحی سایبان برای ماشین خود را به نحوی انتخاب کنید که با خط سقف خانه و سایر قسمت ها در نما هماهنگ باشد.

سایبانی را طراحی کنید که حداقل از تمامی جهات نیم متر بزرگ تر از ماشین شما باشد. سایبان باید به قدری سایه ایجاد کند که از ماشین و افرادی که از ماشین پیاده می شوند هم زمان حفاظت کند. فاصله پایه ها از اطراف ماشین باید به نحوی باشد که در خودرو با آن برخورد نکنید. ارتفاع سایبان را نیز بر اساسی انتخاب کنید که حداقل در مواقع لازم مقداری بار روی سقف ماشین جای بگیرد.

مصالح ساختمانی را انتخاب کنید. جنس سایبان را از بین پارچه، فلزی يا چارچوب چوبي انتخاب کنید. اگر سایبان شما از داخل خانه یا خیابان قابل مشاهده است، از موادی با بالاترین کیفیت استفاده کنید. اگر بودجه محدودی دارید بهتر است سایبان را به جایی دور از دید منتقل کنید.

نحوه تثبیت سایبان را مشخص کنید. در غیر این صورت یک باد شدید سایبان شما را به خانه همسایه خواهد برد. برای اتصال بهتر از پایه های فلزی فرو رفته در زمین استفاده کنید. سایبان را به دیوار یا ساختار ساختمان متصل کنید.

سبک سایبان را با محدوده خود منطبق کنید. برای مثال در خانه های ساحلی می توان از سایبان نواری و پارچه ای آبی استفاده کرد. اما این انتخاب در خانه های آجری ترکیب خوبی نیست. با سایر همسایه های خود نیز صحبت کنید تا برنامه آنها را نیز برای ساخت و ساز یک سایبان بدانید.

منبع

ehow

تزئین سایبان برای مهمانی در فضای باز

در حالی که سایبان محل خوبی برای دورهمی های خانوادگی و در امان ماندن از نور آفتاب در باغ است، اما ظاهر آن می تواند تا حدودی خسته کننده و ساده باشد. تزئین سایبان خود را به نحوی انتخاب کنید که مهمان های شما را به خود جذب کند و با تم جشن شما هماهنگ باشد.

ایده هایی برای تزئین سایبان:

سبزی کاری:

باغ و گیاهان دست به دست هم هستند. به هر حال، چه کسی باغ را بدون گیاه دیده است؟ برای تزئین سایبان دور پایه های آن پیچک های انگور بپیچید تا کمی رنگ سبز به دکور شما اضافه شود. در گوشه های ورودی چادر سایبان خود گلدان های گل آویزان کنید تا با محیط باغ هماهنگی بیشتری پیدا کنند. گلدان ها را در گوشه تیرک ها یا کنار سیم ها قرار دهید تا آنها را بپوشانند و پای مهمانان نیز به سیم ها گیر نکند.

اگر سایبان شما به قدر کافی بزرگ است که در وسط آن نیز چند ستون قرار گرفته است می توانید بالای ستون ها را با استفاده از برگ های بزرگ نخل تزئین کنید.

نورپردازی:

از رشته های لامپ برای تزئین محیط و ستون های سایبان استفاده کنید. به جای رشته های معمولی از رشته هایی به شکل گل یا سایر طرح ها استفاده کنید. می توانید بین رشته ها خودتان نیز گل هایی را اضافه کنید. برای ایجاد تنوع در مهمانی خود می توانید بالن های چینی را از سقف سایبان آویزان کنید. با این حال ایمنی بالن های کاغذی را از نظر احتمال ایجاد آتش سوزی بررسی کنید. اگر سایبان شما در روز و در نقطه ای سایه دار نصب شده است نیز می توانید باز هم از لامپ استفاده کنید تا حالتی رمز آلود به محیط شما بدهد.

پروانه:

از نخ های نامرئی یا ماهیگیری می توانید برای آویزان کردن پروانه از ستون ها یا دور تا دور سقف سایبان استفاده کنید. پروانه ها را می توانید با نوارچسب یا منگنه نیز به دیواره سایبان آویزان کنید. سایه پروانه ها در روشنایی لامپ ها در شب ترکیب زیبایی را زیر سایبان شما ایجاد می کنند.

گل و پارچه:

می توانید از گل های پارچه ای یک ورودی زیبا برای تزئین سایبان خود درست کنید. با استفاده از نخ ماهیگیری گل ها را به صورت نواری به ارتفاع ورودی خود در کنار هم قرار دهید. نوارها را به شکل یک پرده در کنار هم به سایبان متصل کنید. از این ورودی رمانتیک می توانید در مهمانی های مخصوص ازدواج یا تولد استفاده کنید.

منبع

living.thebump

ساخت سایبان برای پاسیو

وجود یک سایبان به کاربری بهتر پاسیو اضافه می کند. سایبان دمای پاسیو را تنظیم می کند و در روزهای آفتابی سایه ایجاد می کند. ساده ترین راه برای ساخت سایبان برای پاسیو استفاده از سایبان بادبانی است که در اکثر فروشگاه های فروش محصولات باغ قابل دسترسی است. استفاده از سایبان بادبانی دارای مزایای متعددی است که از این بین می توان به موارد زیر اشاره کرد: می توانید هر موقع تمایل داشتید آن را ببندید و به راحتی بشویید. در عین حال زیباتر از سایر انواع ساده سایبان است.

نحوه ساخت سایبان برای پاسیو:

سایبان بادبانی را روی کف پاسیو در موقعیتی قرار دهید که قرار است به صورت سایبان استفاده شود. سه سوراخ در هر گوشه ای از سایه بادبان ایجاد کنید و آن را پهن کنید. سایبان های بادبانی عمدتا دارای سه نقطه اتصال هستند که می توانند به سه پست یا به دیوار متصل شوند.

سه سوراخ در محل قرارگیری گوشه های سایبان در دیوار پاسیو ایجاد کنید. عمق سوراخ را بر اساس مقاومت قلاب های نگهدارنده و وزن سایبان انتخاب کنید.

قلاب را در سوراخ ها فرو کنید و سر قلاب را رو به بالا قرار دهید. طبق دستورالعمل سازنده، سوراخ را با درزگیر پر کنید تا محکم شود. مخلوط را با آب ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید. سپس با استفاده از سرنگ مخلوط را داخل و دور قلاب بریزید.

یک نردبان یا شی سنگین را به قلاب فشار دهید تا در موقعیت خود بی حرکت باقی بماند و خشک شود. این روند را در مورد دو پست بعدی نیز تکرار کنید. مایع درزگیر ظرف ۱۵ تا ۲۰ دقیقه سفت می شود و در عرض ۴ تا ۵ ساعت کاملا خشک می شود. بیرون سوراخ را نیز کاملا بپوشانید.

نردبان را در کنار یک پست قرار دهید و سر سایبان را در دست بگیرید. سوراخ سایبان را در قلاب قرار دهید. این کار را در مورد دو طرف دیگر سایبان نیز انجام دهید تا سایبان کاملا باز شود. اگر فاصله قلاب های را به خوبی نصب کرده باشید، سایبان شما کاملا باز خواهد شد.

برای زیبایی فضا، قلاب ها را هم سطح نصب نکنید. بهتر است هر یک را در ارتفاع خاصی نصب کنید تا بادبان شکل زیبایی به خود بگیرد.

منبع

ehow

نورپردازی فضای باغ: زیبایی باغ در شب

اگر دورهمی های شما بیشتر شب ها در باغ برگزار می شود، حتما باید فکری برای نورپردازی فضای باغ خود بکنید. از لامپ ها و حباب های معمولی بگذرید و با ایده های جذاب ما همراه شوید.

ایده هایی برای نورپردازی فضای باغ:

بهترین راه برای زیباسازی فضای باغ خود در تعطیلات استفاده از شومینه نورانی است. یک منقل زیبای بزرگ را برای این کار انتخاب کنید. کنده های چوبی را روی هم بچینید و دورتا دور آنها را با نورهای لامپ LED تزئین کنید.

10 Outdoor Lighting Ideas for your Garden Landscape

 روشن کردن مسیر ها:

برای نورانی کردن مسیرهای باغ خود نیازی به چراغ های پایه دار ندارید. نوارهای LED را در کناره مسیرهای خود بین سنگ ها قرار دهید و شب ها تمام طول باغ خود را نورانی کنید.

10 Outdoor Lighting Ideas for your Garden Landscape

کنده های شمعی:

فضای نشیمن خود را رومانتیک تر کنید. چند کنده درخت در ارتفاع مختلف انتخاب کنید و وسط هر یک را مقداری خالی کنید. شمع ها را داخل کنده قرار دهید و شب ها از نور ملایم آن لذت ببرید.

10 Outdoor Lighting Ideas for your Garden Landscape

استفاده از بطری های قدیمی:

نمی دانید با بطری و شیشه های قدیمی خود چه کار کنید؟ کافی است کمی از سیم کشی سررشته داشته باشید. شیشه های زیبایی را که در خانه دارید به لامپ های حبابی در زیر درختان، در مسیرهای ورودی یا بالای میز ناهارخوری تبدیل کنید.

10 Outdoor Lighting Ideas for your Garden Landscape

ایجاد الگوهای نوری:

با کمک یک متخصص نورپردازی فضای باغ می توانید لامپ های LED را به نحوی نصب کنید که با ایجاد سایه و روشن الگوی خاصی در فضای شما ایجاد کنند. از این روش برای زیباتر کردن مسیر ورودی باغ می توانید استفاده کنید.

10 Outdoor Lighting Ideas for your Garden Landscape

لوسترهای درختی:

یکی از بزرگترین و پر شاخ و برگ ترین درختان باغ خود را برای نورپردازی فضای باغ انتخاب کنید. چند تا از لوسترهای قدیمی و شاخه ای خود را به آن آویزان کنید و با استفاده از لامپ های آفتابی فضای رمزآلودی به محیط خود بدهید. مقدار گرمایش لامپ ها و مواجهه آنها با برگ درختان را بررسی کنید. در صورت لزوم و برای پیشگیری از آتش سوزی، روی لامپ ها می توانید از حباب های محافظ استفاده کنید.

استفاده از نردبان قدیمی:

می توانید به جای دور ریختن نردبان چوبی و قدیمی خود از آن در ساخت یک لوستر کلاسیک استفاده کنید. نربان را با استفاده از طناب های کلفت و همرنگ به سقف وصل کنید. زیر نردبان را با فانوس های زیبا و رنگارنگ تزئین کنید. برای تامین روشنایی می توانید بسته به سلیقه خود از شمع یا لامپ داخل فانوس استفاده کنید.

منبع

۱۰۰۱gardens

دکوراسیون تراس: استفاده از فضای محدود

با توجه به خواسته ها و نیازهای خود می توانید هر سال دکوراسیون تراس خود را تغییر دهید. اولین سبک فضای مورد نظر خود را تعیین کنید. فضای بوهمی و شیک می خواهید یا فضایی راحت برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه؟ برای بررسی بهترین ایده ها برای دکوراسیون تراس با ما همراه باشید.

ایده هایی برای دکوراسیون تراس:

تنوع رنگ:

در تراس کوچک خود از انواع رنگ ها بهره بگیرید. می توانید مبلمان رنگی برای این فضا انتخاب کنید تا شادی و روشنی برای شما به همراه بیاورد.

سبزیکاری:

چه کسی گفته است که سبزی فقط مخصوص باغ های بزرگ است. در یک گلدان برخی از سبزیجات و گیاهان مورد نظر خود را بکارید تا بدون نیز به خم شدن از سبزیجات تازه برای ناهار بهره مند شوید.

بازیافت کنید:

برخی از افراد از دور ریختن وسایل خود هراس دارند. خب چرا وسایل کهنه را بازیافت نکنیم؟ دو تخته چوب قدیمی از زیر تخت های خود را به هم متصل کنید و به آن چرخ های کوچکی متصل کنید. یک تشک تخت یک نفره قدیمی را با ملحفه زیبایی بپوشانید و چند کوسن مدرن و رنگارنگ روی آن قرار دهید. مبل جدید شما آماده است.

فرش کردن فضا:

برای دکوراسیون تراس می توانید از فرش های اضافی خود استفاده کنید. آنها را به صورت اریب روی هم قرار دهید تا قراردادهای رایج چیدمان را در هم بریزید.

چراغ:

اگر تراس شما در گوشه یک محوطه درخت کاری شده قرار دارد، بالای میز ناهارخوری آن یک بالن چینی آویزان کنید. این دکور ساده حس صمیمیت و راحتی را در فضای شما جاری می کند.

تزئین میز:

میز ناهار خوری خود را در وسط فضا قرار دهید. می توانید روی آن را با گلدان های گل در اندازه ها و اشکال گوناگون تزئین کنید تا توجه همه را به مرکز تراس جلب کنند. برای روشنایی فضا در شب می توانید از چراغ های خورشیدی بدون سیم یا فانوس استفاده کنید.

منبع

۱۰۰۱gardens

تزئین نرده باغ: استفاده از وسایل کهنه

نرده های باغ محدوده ما را مشخص می کنند، اما اکثرا در دکوراسیون باغ نادیده گرفته می شوند. می توانید به سادگی آنها را رنگ کنید، اما تزئین نرده باغ ایده بهتری است. این بهار زیبایی بیشتری به باغ خود بدهید و کار را از بیرون شروع کنید.

ایده هایی برای تزئین نرده باغ:

چکمه های بارانی:

بچه ها به سرعت رشد می کنند و هر کفشی برای آنها کوچک می شود. چکمه های کودک خود را در رنگ های متنوع به نرده های باغ وصل کنید تا کودکتان گل های مورد علاقه اش را در آن بکارد.

rainboot-garden-on-a-fence

لانه پرنده:

چند لانه پرنده زیبا را در اشکال و مدل های مختلف به نرده خود وصل کنید.

Bird Boxes

نقاشی دیواری:

به جای رنگ کردن کل نرده ها، چرا روی آنها نقاشی مورد علاقه خود را نکشید؟

Mural

گلدان:

در طبقات مختلف گلدان های نردبانی بسازید و سبزیجات و گیاهان مورد نظر خود را در آن بکارید.

لامپ های ریسه ای:

ساده، موثر، شیک و زیبا. برای تزئین نرده باغ می توانید ریسه هایی از لامپ های LED را در سراسر آنها بکشید تا در شب روشنایی زیبایی به باغ شما بدهند.

Fairy Lights

دیوارنویسی:

مهم نیست از چوب، فلز یا آیینه استفاده کنید، می توانید طرح یا نوشته مورد نظر خود را روی نرده پیاده کنید.

هنرهای تزئینی فلزی:

چند سازه هنری فلزی از مغازه های صنایع دستی خریداری کنید و آنها را به دیواره باغ خود نصب کنید.

کیف های کهنه:

نمی دانید با کیف های کهنه خود چه کار کنید؟ به جای اینکه آنها را دور بریزید روی نرده متصل کنید و در آنها گل کاری کنید. اگر کیف شما قابلیت خروج آب را ندارد، زیر آن حتما چند سوراخ ایجاد کنید. برای گلکاری می توانید از جا کفشی و جا جورابی های پارچه و قدیمی خود نیز استفاده کنید.

بشقاب:

برای تزئین نرده باغ از بشقاب های قدیمی چینی استفاده کنید. این نمای شیک و قدیمی زیبایی خاصی برای باغ شما به همراه دارد.

استفاده از نرده های فلزی:

برای یک نرده فرفورژه قدیمی که متعلق به یک تخت بوده است، کاربردی بهتر از تزئین نرده باغ تصور نمی رود. نرده های باغ خود را با رنگ متضاد نرده های فرفورژه رنگ کنید. نرده فلزی را به آن متصل کنید و در پای آنها یک پیچک بکارید. زمان هنر شما را تکمیل خواهد کرد.

کاردستی:

درتزئین نرده باغ کودکان خود را نیز شریک کنید. با استفاده از تخته چوب های قدیمی و مقداری رنگ طرح مورد نظر خود را روی نرده های پیاده کنید.

منبع

homedit

استفاده از سنگ در دکوراسیون باغ

سنگ ها و سنگریزه ها بهترین راه حل برای زیبا کردن فضای باغ شما هستند. طبیعی، زیبا و در دسترس، می توانند خلاقیت شما را در هر گوشه ای از باغ شکوفا کنند. در این مطلب ایده هایی برای استفاده از سنگ در دکوراسیون باغ را با شما به اشتراک می گذاریم. از کاربرد در ساخت میزی ساده یا زیبا سازی مسیر باغ، سنگ ها به سرعت می توانند چهره باغ شما را تغییر دهند.

ایده های استفاده از سنگ در دکوراسیون باغ:

رنگ های خاص، کوچکی و بزرگ، سنگریزه ها به راحتی با سنگ های تزئینی طبیعی ترکیب می شوند تا زیبایی فضای شما را چند برابر کنند.

اگر می خواهید در باغ خود از سنگ برای دکوراسیون استفاده کنید توصیه می کنیم با تعریف نیازهای خود در برابر ادراک زیبایی شناسی شروع کنید. برای ایجاد حس طبیعی در استفاده از سنگ در دکوراسیون باغ بهتر است سنگ ها وسنگریزه ها را با هم ترکیب کنید.

استفاده از سنگ در دکوراسیون باغ دارای این مزیت است که به هر سبک دکوراسیونی می خورد: مدرن، مینیمالیستی، کلاسیک، فرانسوی، مدیترانه ای و غیره. در این تصویر از سنگریزه ها و سنگ های بزرگ بر روی سطحی از ماسه و شن استفاده شده است و حس روستا را در گوشه ای از باغ ایجاد کرده است.

20 DIY Ideas for Garden Decor with Pebbles and Stones

به دنبال حس فضای کوهستانی در باغ خود هستید! هیچ چیز مانند گذاشتن سنگ های طبیعی در اندازه های مختلف روی یک سطح تیره به همراه سنگریزه های در اینجا و آنجا این حس را ایجاد نمی کند. بین سنگ ها علف های زینتی با شاخه های بلند و کاکتوس های وحشی بکارید.

20 DIY Ideas for Garden Decor with Pebbles and Stones

به جز ایده های طبیعی می توانید از سنگ های تزئینی نیز استفاده کنید. از سنگ های تراشیده شده به شکل قلب برای کاشت گل های تزئینی کوچک استفاده کنید و آنها را روی میز یا گوشه های باغ قرار دهید.

20 DIY Ideas for Garden Decor with Pebbles and Stones

مزیت سنگریزه های باغی چند منظوره بودن آنها است. از آنها می توانید برای فرش کردن کف تا ساخت مبلمان استفاده کنید. به جای خرید یک میز مدرن با استفاده از مقداری میله های فلزی محکم و سنگ های تراش خورده خودتان یکی درست کنید. فقط کافی است روی آن را با شیشه بپوشانید.

20 DIY Ideas for Garden Decor with Pebbles and Stones

یک باغ گیاه شناسی مدرن درست کنید. با استفاده از سنگ ها در اندازه و اشکال مختلف می توانید گلدان های کوچک درست کنید. روی آنها را با رنگ تزئین کنید و در یک گلدان زیبا بکارید. برای ایجاد گل های می توانید از سنگ هایی استفاده کنید که دارای لبه های تیز هستند. آنها را در رنگ های شاد روی کاکتوس های جدید خود بچسبانید.

20 DIY Ideas for Garden Decor with Pebbles and Stones

20 DIY Ideas for Garden Decor with Pebbles and Stones

منبع

۱۰۰۱gardens

دکوراسیون اطراف استخر برای تغییر فضا

در باغ، فراموش کردن دکوراسیون اطراف استخر به خصوص در تابستان که مرکز توجه است، گناهی نابخشودنی است. برای این کار ما چند پیشنهاد داریم که ظاهر ساده محیط شما را به کلی تغییر می دهد.

ایده های دکوراسیون اطراف استخر:

سایبان پارچه ای:

چترهای سنتی اطراف استخر را فراموش کنید و از پارچه ساده ای برای ایجاد سایبان در کنار استخر استفاده کنید. خوبی این نوع سایبان آن است که جلو دید شما را نمی گیرد و فضایی را نیز اشغال نمی کند. فضای کنار استخر را به ایجاد این سایبان اختصاص دهید تا محیط شما را به طور کلی تغییر دهد.

بهشتی در کنار استخر:

برای دکوراسیون اطراف استخر از چارچوب های رایج طراحی خارج شوید و به موارد عجیب و غریب فکر کنید. فضا را با سنگ های بزرگ و درختچه های زیبا تزئین کنید. یک تخته پرش چوبی می تواند این بهشت کوچک را به استخر شما متصل کند.

سنگ ریزه:

این سنگ ها می توانند یادآور ساحل و آفتاب گرفتن باشند. پس چرا آنها را دور استخر بریزیم؟ فضایی را دور استخر برای ریختن این سنگ های کوچک و رنگارنگ اختصاص دهید.

مبلمان زیبا:

در تابستان افراد زمان زیادی را در لبه استخر می گذرانند. از این رو تجهیزات باغ اهمیت زیادی دارند. دکوراسیون اطراف استخر باید علاوه بر زیبایی ارمغان آور راحتی نیز باشد. در کناره استخر فضایی را به قرار دادن مبلمان راحت در زیر یک سایبان اختصاص دهید.

دیواره سنگی:

مرز استخر خود را با دیواره ای از سنگ های نسبتا درشت مشخص کنید. سنگ ها را با ملات روی هم قرار دهید تا از محیط اطراف جدا شود. ارتفاع دیواره از زمین را می توانید بر اساس قد فرزندان خردسال خود تنظیم کنید. این دیواره علاوه بر تامین زیبایی استخر محافظ خوبی نیز برای غرق شدن کودکان است.

فضای سبز:

برای جدا کردن استخر از دید اطراف، هیچ چیز بهتر از دیواره سبز نیست. گیاهان بلندی را برای پوشش اطراف استخر انتخاب کنید. بامبوهای بلند، بونسای های بزرگ در گلدان و شمشادهای سرسبز انتخاب خوبی برای این منظور هستند.

 فانوس های فلزی:

برای ایجاد منظره ای دلربا در شب اطراف استخر خود چند فانوس فلزی قرار دهید. نور فانوس آرامش و جذابیت خاصی به فضا می دهند.

چراغ های LED:

این مدل دکوراسیون اطراف استخر تنها برای شب مناسب است. می توانید با کمک یک متخصص نورهای LED را در سراسر استخر قرار دهید.

گلدان های سبز:

به جای حبس کردن گلدان ها در یک قسمت از ویلا، آنها را دورتا دور استخر قرار دهید تا گرمای خاصی به محیط شما بدهند.

منبع

۱۰۰۱gardens

درست کردن مسیر چوبی در باغ

درست کردن مسیر چوبی در باغ به نظر ساده می آید. مقداری کنده های چوبی، خاک و تمام. اما اغلب افرادی که از این مسیر رفته اند پیش از تمام شدن حتی یک فصل با چوب های سیاه شده و بالا زده رو به رو شده اند که فقط به درد کباب درست کردن می خورند. در این مطلب شما را با جزئیات مهم این روش ساده آشنا می کنیم.

درست کردن مسیر چوبی در باغ: اشکالات اصلی

مهم ترین مشکلی که افراد با درست کردن مسیر چوبی در باغ رو به رو می شوند، تغییر شکل چوب ها پس از مدت بسیار کوتاهی است. چوب های دیگر درخشش اولیه را نخواهد داشت و ترک های آنها زیبایی مسیر را از بین می برد. برای پیشگیری از این مسئله می توانید از پوششی مانند پلی یورتان یا شلاک استفاده کنید که می تواند از تغییر رنگ چوب جلوگیری کند.

کنده های خود را روی زمین بچینید و با استفاده از برس شلاک را روی سطح چوب بکشید. یک ساعت صبر کنید، سپس طرف دیگر را پرداخت کنید. این عمل را چند بار تکرار کنید. هر چند مقداری وقت گیر است اما ارزش آن را دارد.

مشکل دیگری که اغلب افراد بعد از درست کردن مسیر چوبی در باغ با آن مواجه می شوند جدا شدن چوب ها از زمین است. خطر افتادن یا لیز خوردن روی تکه چوب های جدا شده از روی زمین نباید نادیده گرفت. برای پیشگیری از این مشکل می توانید کنده های کلفت تر را انتخاب کنید. بدین ترتیب ترک های طبیعی که پس از مدتی رو چوب ظاهر می شود نیز موجب شکسته شدن آنها نمی شود.

همچنین نوع خاک نیز مهم است. خاک های رسی هر چند پس زمینه بهتری را در برابر چوب ایجاد می کنند، اما توان نگهداری کنده ها را ندارند. خاک شنی در این مورد بهتر عمل می کند. بدین ترتیب می توانید کنده های را در خاک مخلوط با شن فرو کنید و دیگر نگران جدا شدن یا لغزش آنها زیر پایتان نباشید.

منبع

domesticatednomad

ایجاد یک باغچه کاکتوسی و مراقبت از آن

لازم نیست تمام باغ شما یک دست سبز و متراکم باشد. می توانید قسمتی از آن را متفاوت درست کنید تا حس و حال متنوعی در محیط برای خود ایجاد کنید. ایجاد یک باغچه کاکتوسی راه حلی است که فضای شما را کاملا متمایز می سازد. یک بیل، یک سطل و یک فرغون، یک جفت دستکش و چند خرده ریز دیگر تمام آن چیزی است که بدان نیاز دارید.

اصول ایجاد یک باغچه کاکتوسی:

درست کردن محیط:

مکانی را برای ایجاد یک باغچه کاکتوسی انتخاب کنید که تمام روز در معرض آفتاب قرار داشته باشد. بهتر است این مکان شیب ملایمی نیز داشته باشد تا زهکشی مناسبی برای آبیاری کاکتوس ها ایجاد کند. خاک را با شن و ماسه رودخانه مخلوط کنید و از بلوک های سنگی بزرگ برای دکوراسیون و حفظ حرارت استفاده کنید. این سنگ ها در طول شب کاکتوس های شما را گرم نگه می دارند.

کاشت گونه های مناسب:

قبل از کاشت گیاهان، آنها را با توجه به درجه حرارت زمستان در منطقه خود انتخاب کنید. اندازه گیاهان انتخاب شده را بر اساس اندازه سنگ ها تنظیم کنید: اندازه ها و اشکال را تغییر دهید. برای تنوع بصری کاکتوسی هایی بلند و باریک و در عین حال گرد و کوتاه انتخاب کنید. گونه های بزرگ تر و بلندتر را در پس زمینه بکارید. سپس گونه های متوسط و جلوتر از همه گونه های کوچک تر و کوتاه تر. گیاهان را بیش از حد به هم نزدیک نکارید و دور آنها را با سنگ زیاد از حد شلوغ نکنید.

کاکتوس ها مقاوم را انتخاب کنید. با مراجعه به یک گلخانه حرفه ای در مورد تنوعی از گونه های مناسب برای فصل سرما اطلاعاتی جمع آوری کنید. گونه هایی را انتخاب کنید که بیشتری مقاومت را در برابر سرمای شب در منطقه شما دارند. کمک گرفتن از یک متخصص گونه های گیاهی نیز می تواند به شما کمک کند.

پس از کاشت:

برای ایجاد یک باغچه کاکتوسی باید سعی کنید عمر آن را افزایش دهید. بر اساس گونه های انتخاب شده برنامه حذف علف های هرز را نیز انتخاب کنید. برای محافظت از کاکتوس های خود تا رسیدن کامل فصل سرما صبر نکنید. در فصل سرد برای باغچه کویری خود گلخانه کوچکی از پلاستیک کلفت درست کنید و آن را روی باغچه بکشید. فراموش نکنید که برای تامین هوای مورد نیاز گیاهان و جلوگیری از تغلیظ هوا سوراخ هایی را روی پلاستیک ایجاد کنید. برنامه آبیاری کاکتوس ها در زمستان و تابستان متفاوت است.فراموش نکنید که در زمان انتخاب گونه ها در این مورد از متخصص مربوطه سوال کنید.

منبع

۱۰۰۱gardens