سایبان ضد آب: آسایش در آب و هوای بارانی

سایبان راه خوبی برای در امان ماندن از گرما و نور خورشید است. هر ماده را که برای پوشش سایبان خود انتخاب کنید مطمئنا شما را از نور شدید خورشید محافظت خواهد کرد. اما باران چطور؟ مطمئنا هر ماده ای ضد آب نیست. بنابراین اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید پیش از خرید سایبان باید به نوع ماده ای که برای پوشش روی سایبان استفاده می کنید فکر کنید. در غیر این صورت مطمئنا در بیشتر روزهای سال نمی توانید زیر آن از هوای باز فرح بخش استفاده کنید. سایبان ضد آب راه حل خوبی برای آب و هوای بارانی است.

انواع سایبان:

پیش از خرید سایبان باید به نوع کاربری آن دقت کنید. سایبان تنها برا ایجاد سایه نصب نمی شود. برخی سایبان ها مناسب آب و هوای خشک هستند و برخی باید از مقاومت کافی در برابر باد برخوردار باشند. برخی دیگر تنها برای محافظت از شما در برابر رطوبت ساخته شده اند و برخی دیگر برای زینت بخشی هستند.

سایبان ضد آب:

انواع مختلفی از پوشش سایبان وجود دارد که ضد آب هستند. اما هر یک دارای مزایا و معایب خود هستند.

وینیل:

موثرترین ماده برای محافظت در برابر آب وینیل است. وینیل یا PVC اجازه نمی دهد که آب از آن عبور کند. بنابراین می توانید از آن در آب و هوای بارانی استفاده کنید. اما فراموش نکنید که این ماده با معایبی نیز همراه است. یکی از مهم ترین معایب آن جذب گرما است. این ماده نسبت به سایر مواد مانند پارچه گرما را بیشتر به خود جذب می کند و مانع از فرار حرارت در زیر سایبان می شود. بنابراین اگر در روزهای آفتابی بخواهید از سایبان خود استفاده کنید، ممکن است احساس گرما زدگی کنید. برای انتخاب این نوع سایبان باید به تعداد روزهای آفتابی سال در منطقه خود دقت کنید. اگر بیشتر روزهای سال هوا آفتابی است، بهتر است از این ماده برای ساخت سایبان خود استفاده نکنید.

اکریلیک:

برخی از اشکال سایبان های اکریلیک نیز ضد آب هستند. برای انتخاب آنها با شرکت سازنده سایبان مشورت کنید.

آلومینیوم:

اگر به دنبال سایبانی مقاوم با عمر طولانی هستید، آلومینیوم گزینه خوبی برای شماست. آلومینیوم کاملا ضد آب است و به هیچ عنوان زیر آن خیس نمی شوید. مقاومت این ماده در برابر باد نیز مناسب است. بنابراین در آب و هوای بادخیز نیز به شرط داشتن یک چارچوب مقاوم می توانید از آن استفاده کنید. اما همانند وینیل، در زیر نور آفتاب می تواند کمی گرم باشد.

منبع:

doityourself

محافظت از سایبان وینیل: دشمنان طول عمر آن

یادگیری طریقه محافظت از سایبان وینیل به شما در حفظ ظاهر و درخشندگی آن کمک می کند. سایبان وینیل معمولا از تخته های صاف وینیل ساخته شده است که نگهداری از آن آسان است. با این حال برخی عوامل طبیعی از دشمنان سایبان شما هستند.

طریقه محافظت از سایبان وینیل:

دشمنان وینیل:

برخی عوامل به طور دائمی به سایبان شما حمله می کنند. این دشمنان عبارتند از، نور خوشید، سایش، گرما، حلال ها و حتی تعریق. با گذشت زمان، نور خورشید رنگ سایبان شما را محو می کند.

مبارزه با دشمنان وینیل:

بهترین استراتژی برای محافظت از سایبان وینیل تمیز کردن مرتب آن است. در انتخاب نوع شوینده دقت کنید. در صورت انتخاب شوینده پر قدرت، در واقع آسیب بیشتری به سایبان خود وارد می کنید. از حلال های روغنی، وکس، ساینده ها و مواد قابل اشتعال برای تمیز کردن سایبان خودداری کنید.

یک شوینده ملایم:

ابتدا، سایبان را با آب ساده تمیز کنید تا خاک ها پاک شوند. سطح صاف آن را با آب گرم و شوینده ملایم تمیز کنید. از یک پارچه نرم یا برس نرم استفاده کنید. اگر کپک روی سایبان بسته است، از چهار قسمت آب با یک قسمت شوینده قوی استفاده کنید. همیشه پیش از شروع کار، شوینده را بر روی قسمت کوچکی از سایبان خود امتحان کنید.

سایبان را خشک کنید:

با استفاده از یک پارچه نرم آب را خشک کنید و با استفاده از یک برس نرم شکاف های کوچک را تمیز کنید. به قسمت هایی که در معرض نور خورشید هستند بیشتر توجه کنید.

رنگ کردن در صورت لزوم:

حتی با وجود محافظت از سایبان وینیل باز هم با گذشت زمان ممکن است دچار تغییر رنگ شود. باز هم برای بازسازی رنگ، باید ابتدا محل را تمیز کنید. برای بازسازی رنگ باید از کیت تعمیر مخصوص سایبان وینیل استفاده کنید.

اگر در این مورد به کمک نیاز دارید، با شرکت سازنده تماس بگیرید.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه:

اغلب کمی مراقبت های پیشگیرانه تاثیر زیادی در طول عمر سایبان شما دارد. اگر از این ساختار برای نشیمن استفاده می کنید، مراقب باشید مبلمان زیر آن به ستون ها آسیب و خش وارد نکنند.

 اگر مایل هستید گلدان یا وسیله ای تزئینی به سایبان خود آویزان کنید، آن را در نقطه ای بیاویزید که تیرک ها تحمل وزن آن را داشته باشند. بهتر است این گونه تزئینات را به زنجیری متصل کنید که در آب و هوای بادخیز، جدا کردن آنها آسان باشد.

منبع:

doityourself

دلایل نرده کشی: حصارکشی دور املاک

بسیاری از افراد به دلایل متعددی به فکر نرده کشی دور باغ یا حیاط خود می افتند. برخی از محبوب ترین دلایل نرده کشی دور باغ عبارتند از:

دلایل نرده کشی:

مرزهای خود را تنظیم کنید:

نرده کشی دور املاک شما هیچ شکی در مورد زمین متعلق به شما باقی نمی گذارد. این امر اهمیت دارد زیرا با گذشت زمان، برخی تغییرات در زمین باعث تغییر چشم انداز می شود. بنابراین احتمالا با همسایه خود بر سر هرس کردن درختان و محدوده چمن زنی دچار مشکل خواهید شد. با نرده کشی دور مایملک خود تکلیف باغداری و کشت و کار شما و همسایتان مشخص خواهد شد.

زیبایی را به باغ خود اضافه کنید:

یکی از دلایل نرده کشی افزودن به زیبایی و رسمی کردن فضا است. نرده های سفید حس روستایی و سنتی به حیاط شما می بخشند. نرده های بامبو، چوب، سنگی و فلزی هر یک سبک خاصی را به نمای خانه شما می افزایند.

ایمنی حوضچه و استخر:

اگر در املاک خود استخر یا حوض دارید، به دلایل امنیتی باید دور آن را حصار کشی کنید. کودکان معمولا در حیاط پرسه می زنند و استخر برای آنها جذابیت زیادی دارد. با خرید یک نرده مناسب سبک نمای خانه، می توانید ایمنی خانه خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

کنترل حیوانات:

دور نگه داشتن حیوانات از املاک یکی از مهمترین دلایل نرده کشی است. شما که نمی خواهید یک سگ ولگرد وارد املاک شما شود و تمام گیاهان را تخریب کند؟ نرده کشی دور باغ باعث می شود که حیوانات ولگرد کمتر وارد ملک شما شوند.

حریم خصوصی:

البته، دور نگهداشتن حیوانات اهمیت کمتری نسبت به دور ماندن از نگاه مزاحم غریبه ها دارد. اگر نگران دیده شدن توسط اغیار هستید که شما را زیر چشمی زیر نظر بگیرند، می توانید از نرده های بلند و بدون فاصله استفاده کنید.

پشتیبانی از گیاهان رونده:

حصار و نرده پشتیبان خوبی برای گیاهان رونده مانند مو هستند. اضافه کردن نرده، فضای باغداری شما را افزایش می دهد. از آنجا که گیاهان رونده زیباتر هستند، باغ شما را چشم نوازتر می کنند. استفاده از گیاهان رونده، حریم شحصی باغ شما را نیز افزایش می دهند.

ارزش پایدار:

نصب نرده هیچ مزیتی که نداشته باشد، یک ارزش افزوده برای باغ یا خانه شماست. استفاده از این عنصر طراحی تمایل خریداران را به خانه شما افزایش می دهد.

خرید و نصب نرده به تمام دلایل فوق ایده خوبی است. برای این کار هر کس دلیل خود را دارد. پیش از خرید نرده از کیفیت مواد و طول عمر آن اطمینان حاصل کنید.

منبع:

doityourself

داربست PVC: سادگی در عین کارآیی

داربست PVC افزونه خوبی برای باغ شماست. می توانید از آن برای حمایت از درختچه های بلند یا جدا کردن بخش های مختلف باغ استفاده کنید. از آن برای ایجاد یک قاب دکوراتیو عالی نیز می توانید بهره بگیرید. PVC خود را به عنوان یکی از مصالح ساخت و ساز در خانه ثابت کرده است. با استفاده از نکات زیر می توانید طول عمر داربست خود را نیز افزایش دهد.

شستشو با آب ساده:

از شلنگ باغ برای شستشوی سریع داربست استفاده کنید. به سادگی آن را از بالا تا پایین بشویید تا از خاک و بقایای آن راحت شوید. می توانید داربست را هفته ای یک بار بشویید.

حذف خاک چسبیده:

یک شوینده ملایم را با آب گرم در یک سطل مخلوط کنید. از این محلول برای شستشوی کامل داربست استفاده کنید. با یک برس نرم خاک های سمج را جدا کنید. شکاف ها را با یک مسواک قدیمی تمیز کنید. تمیز کردن داربست PVC را از بالا شروع کنید تا کم کم پایین بیایید.

شستشو:

شلنگ آب را باز کنید و با آب داربست را بشویید. از بالا به پایین کار را انجام دهید.

کپک و قارچ:

برای پاک کردن قارچ و کپک ها، مخلوطی مساوی از سرکه سفید و آب درست کنید. آن را در یک بطری اسپری بریزید و روی قسمت های مورد نظر خود بپاشید. ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس محل مورد نظر را با اسکاچ نرم تمیز کنید. اگر قارچ ها جدا نشدند، باید میزان سرکه را بیشتر کنید و آن را برای چند ساعت به حال خود رها کنید. اگر سرکه نتوانست داربست شما را تمیز کند، می توانید از سفید کننده استفاده کنید. ۵ قسمت آب را با یک قسمت سفید کننده مخلوط کنید. محلول را روی داربست اسپری کنید و آن را ۳۰ دقیقه به حال خود رها کنید. زمانی که به نظر داربست تمیز شد، محل را با یک اسفنج مرطوب تمیز کنید. سپس داربست را با آب گرم و یک شوینده ملایم تمیز کنید.

نکات استفاده از داربست PVC:

داربست PVC خود را به طور منظم تمیز کنید. این کار به پیشگیری از تجمع خاک و جرم کمک می کند و در نتیجه برای تمیز کردن داربست خود به محلول های قوی که ممکن است به عمر آن آسیب بزند نیازی نخواهید داشت.

برای محافظت از داربست در برابر کپک و قارچ می توانید هر ماه داربست خود را با سرکه اسپری کنید. این کار را بعد از تمیز کردن داربست انجام دهید.

منبع:

doityourself

تمیز کردن سایبان با استفاده از شوینده ها

ناگهان یک روز متوجه می شوید، سایبانی که این همه عاشقش بودید در وضعیت بدی قرار دارد. خاک، برگ ها، غبار، و حتی قارچ روی آن جمع شده است. اگر به طور منظم از آن مراقبت نکنید، سایبان عزیزتان در نهایت خراب خواهد شد. در هر حال، تمیز کردن سایبان به صورت منظم بهتر از آن است که آنقدر صبر کنید تا سایبان کاملا کثیف شود. خوشبختانه تمیز کردن سایبان آسان است و با شوینده های رایج انجام خواهد شد.

تمیز کردن سایبان:

پارچه:

برای یک سایبان پارچه ای، باید از یک برس مودار با محلولی از شوینده و آب استفاده کنید. از یک سطل با مخلوطی از یک لیتر آب و دو پیمانه شوینده استفاده کنید. آن را به خوبی مخلوط کنید و برس را در آن فرو کنید.

از یک نردبان برای دسترسی به بالای سایبان استفاده کنید. از کسی بخواهید نردبان را نگه دارد و هرگز نردبان را به چهارچوب سایبان تکیه ندهید. چارچوب برای تحمل وزن اضافه طراحی نشده است.

با برس روی سایبان بکشید. اگر نگران هستید که شوینده یا برس به سایبان آسیب بزنند، ابتدا آن را در نقطه ای غیر قابل تشخیص بکشید تا بروز مشکل در آن را سریعا تشخیص دهید. با این حال، به احتمال زیاد هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. پس از تمیز کردن سایبان، از نردبان پایین بیایید و سایبان را کاملا با شلنگ آب بشویید. در نهایت اجازه دهید سایبان در معرض هوا خشک شود.

برای تمیز کردن برگ و خاک ها، می توانید به سادگی از یک جارو استفاده کنید.

وینیل:

سایبان وینیل را می توان با مخلوطی از مواد شوینده و آب که در سایبان پارچه ای استفاده می شود تمیز کنید. با این حال، به جای برس می توانید مواد را با یک شلنگ پر فشار روی سایبان بپاشید و آن را به راحتی تمیز کنید. بنابراین نیازی به استفاده از نردبان نیز نخواهد بود.

فلز:

تمیز کردن سایبان های فلزی احتمالا ساده ترین کار است. این نوع سایبان کمتر خاک را به خود جذب می کند و به دفعات کمتری برای تمیز شدن نیاز دارند. از یک شلنگ پر فشار برای زدودن خاک استفاده کنید.

تمیز کردن سایبان های برقی:

با وجودی که تمیز کردن مدل های برقی نیز همانند سایر سایبان هاست، اما رعایت برخی اقدامات احتیاطی ایده خوبی است. بهتر است در صورت امکان پیش از تمیز کردن، قطعات سایبان را از هم جدا کنید و آن ها را به صورت مجزا تمیز کنید. اگر امکان انجام این کار برای شما وجود ندارد، بهتر است از جدا بودن قطعات موتوری از برق اطمینان حاصل کنید.

در تمام موارد بهتر است پیش از تصمیم به هر اقدامی با شرکت سایبان خود مشورت کنید.

منبع:

doityourself

مزیت نرده وینیل در مقایسه با نرده چوبی

نرده وینیل جذابیت منحصر به فردی به فضای باز شما می دهد. اگر چه این ماده برای ساخت حصار نسبتا جدید است، اما هر روز افراد بیشتری طالب آن می شوند. شاید بر سر تصمیم گیری برای انتخاب نوع نرده خود دچار تردید شده اید. بهتر است از مزیت نرده وینیل و نرده چوبی باخبر شوید.

مزیت نرده وینیل:

نرده وینیل یکی از بادوام ترین گزینه های شماست. این مدل نرده دچار ترک، شکستگی و ترک نمی شود. در برابر آب و هوا مقاوم است. دمای بسیار بالا و پایین تاثیری در ظاهر آن ندارد. در عین حال رطوبت و باران شدید نیز به آن آسیبی نمی زند. بر خلاف چوب، نرده وینیل به سادگی دچار خش نمی شود. از سوی دیگر بر خلاف چوب نیز با گذشت زمان دچار رنگ پریدگی نمی شود.

دیگر مزیت نرده وینیل این است که سال ها عمر می کند که از آن گزینه جذابی برای خریداران می سازد. تمیز کردن آن کار ساده ای است. تمام چیزی که می خواهد آب و مواد شوینده ملایم است. بنابراین گزینه به صرفه ای است. وینیل سبک وزن است بنابراین در برابر بادهای شدید احتمالا مقاومت چندانی ندارد.

دیگر مزیت نرده وینیل تنوع طرح و رنگ آن است. برای کسانی که به دنبال تطابق نرده با نمای خود هستند، از نظر گزینه های نامحدود رنگ عالی است.

معایب:

هزینه نرده وینیل کمی بیشتر از نرده چوبی است. هر چند هزینه اولیه وینیل کمی بیشتر است اما به دلیل هزینه نگهداری کمتر نسبت به چوب به صرفه تر است. اگرچه نرده وینیل بازیافت می شود اما تجزیه پذیر نیست.

مزایای نرده چوبی:

برای کسانی که ظاهر طبیعی را دوست دارند، نرده چوبی گزینه بهتری است. این نوع نرده با محیط طبیعی بهتر تلفیق می شود. در خرید اولیه، چوب به صرفه تر است. طراحی و مدل نرده چوبی متنوع تر از وینیل است. اما به نگهداری و مراقبت بیشتری نیاز دارد. چوب هم قابل بازیافت و هم تجزیه پذیر است.  

مزایا:

برخی از چوب ها سنگین هستند. این امر کار کردن با آن را سخت می کند. بنابراین هزینه نصب را نیز افزایش می دهد. برای حفظ زیبایی و تازگی نرده، به صورت دوره ای باید آن را لکه گیری و رنگ کنید. چوب طول عمر وینیل را ندارد و در شرایط آب و هوایی شدید دچار قارچ و فرسایش می شود. برخلاف نرده وینیل تعداد کمی از تولیدکنندگان نرده چوبی آن را گارانتی می کند.

منبع:

doityourself

سایبان ارزان قیمت: روش ساخت و نصب

اگر بودجه محدودی دارید که قادر به خرید سایبان برقی نیستید، می توانید به راحتی و با هزینه کم در خانه یک سایبان ارزان قیمت بسازید. سایبان را روی ورودی خود بسازید تا پناهگاهی برای شما و مهمانانتان باشد. مواد زیادی برای ساخت سایبان و قاب پشتیبان آن وجود دارد.

ابزار مورد نیاز:

یک دریل و منگنه کوب ابزار ضروری برای ساخت سایبان ارزان قیمت هستند.

یافتن سایز و شکل سایبان:

اشکال محبوب برای سایبان ها مربع، مستطیل و نیم دایره ای هستند. عکسی از محل مورد نظر خود برای نصب سایبان بگیرید و آن را بزرگ کنید. بازتاب خورشید در عکس را ببینید و از هر طرف چند سانتی متر به آن بیافزایید تا پوشش کاملی در برابر خورشید داشته باشید. اگر قرار است سایبان را روی ورودی قرار دهید به نوع درب نیز دقت کنید. اگر درب رو به بیرون باز می شود، باید سایبان را حداقل سی سانتی متر بالاتر نصب کنید تا درب و سایبان با هم تماس پیدا نکنند.

شیب سایبان را نیز تعیین کنید. اگر مایل هستید سایبان شما از اطراف کمی آویزان باشد، ۵ درصد به اندازه های پارچه خود بیافزایید.  

مواد ساخت سایبان ارزان قیمت:

کتان پنبه ماده ارجح برای ساخت سایبان است. این پارچه در برابر رنگ پریدگی مقاوم است و زمانی که خیس شود سریع خشک می شود. زمانی که آن را روی فریم مناسبی نصب کنید، ظاهر خود را به خوبی حفظ می کند. نایلون های چتربازی مقاوم نیز هر روز برای این کار محبوب تر می شوند. این ماده در برابر باد مقاوم است و پاره نمی شود. همچنین با وجود قرارگیری در برابر آفتاب سال ها تغییر رنگ نخواهد داد. با این حال از کتان پنبه کمی گران تر است اما در طولانی مدت به صرفه تر است. سایبان های یک رنگ ظاهر خود را بهتر حفظ می کنند، اما سایبان های راه راه شاد تر و شکیل تر هستند. در موقع برش پارچه مراقب اندازه های خود باشید.

مصالح چارچوب سایبان:

مواد محبوب برای ساخت فریم سایبان عبارتند از PVC، آلومینیوم و چوب. امروزه PVC محبوب تر شده است زیرا در برابر خیس شدن مقاوم است، در برابر باد مقاوم است و در دمای پایین یا بالا ترک نمی خورد. آلومینیوم وزن کمی دارد اما بسیار مقاوم است. اما پس از مدتی که در معرض باران و هوای سرد باشد، دچار خوردگی می شود. چارچوب های چوبی ارزان هستند، اما فقط باید در آب و هوای گرم و نسبتا خشک استفاده شوند زیرا در آب و هوای سرد و مرطوب دچار ترک، فرسایش و کپک می شود.

سایبان قابل انعطاف

پس از ساخت فریم و کشیدن سایبان روی آن با استفاده از منگنه کوب پارچه را به چارچوب متصل کنید. با استفاده از قرقره، طناب و پیچ و مهره می توانید سایبان خود را به مدل تاشو تبدیل کنید. طناب ها را به دو طرف سایبان متصل کنید و آن را به رول ها در یک طرف سایبان وصل کنید.

منبع:

doityourself

اشتباهات محصور کردن پارکینگ پیش ساخته

محصور کردن پارکینگ پیش ساخته یکی از راه های خوب برای ایجاد یک اتاق قابل استفاده دیگر در خانه است. این مکان می تواند کاربردی تر شود و بسته به نیاز خود از آن استفاده بهتری داشته باشید. اما در انجام این کار از برخی اشتباهات محصور کردن پارکینگ پیش ساخته پرهیز کنید.

اشتباهات محصور کردن پارکینگ پیش ساخته:

تمیز نکردن کف:

یکی از اشتباهات محصور کردن پارکینگ پیش ساخته این است که کف پارکینگ را تمیز نمی کنید. پیش از شروع کار، باید این کار را انجام دهید. در بهترین حالت، کف کثیف پارکینگ اگر مشکل دیگری ایجاد نکند، در طول پروژه ساخت وقت زیادی از شما می گیرد.

نساختن بستر بتنی:

اگر زیر پارکینگ پیش ساخته از بتن ساخته نشده است، باید کف را بکنید و همه چیز را از اول بسازید. بتن پایه ای برای ساختمان شما می شود. تراز بودن کف نیز اهمیت زیادی دارد و ادامه پروژه را آسان تر می کند.

در زمان بتن ریزی کف، فراموش نکنید که چوب هایی را به عنوان پایه در زمین قرار دهید تا بعد از خشک شدن بتن، از آن برای ساخت ستون های پارکینگ استفاده کنید.

اگر کف شما از قبل بتنی است، ضخامت آن را از نظر توان نگهداشتن ساختار بررسی کنید. اگر این طور نیست، احتمالا مجبور هستید که دوباره این کار را انجام دهید.

نکشیدن سیم ها قبل از افزودن دیوار:

زمانی که به دنبال محصور کردن پارکینگ هستید، پس باید به نور آن نیز فکر کنید. سیم کشی باید پیش از اتصال دیوارها انجام شود. بدین ترتیب مطمئن خواهید شد که می توانید سیم ها را پشت تخته سه لا مخفی کنید و همه چیز حرفه ای به نظر خواهد رسید.

بهتر است پیش از شروع به ساخت، طرح سیم کشی و محل کلید و پریزها را مشخص کنید. برای این کار می توانید از یک برق کار کمک بگیرید.

نداشتن طرح و برنامه ساخت:

یکی از شایع ترین اشتباهات محصور کردن پارکینگ پیش ساخته این است که افراد برنامه مشخصی از قبل ندارند. داشتن یک استراتژی و تصویر واضح برای پروژه شما را مطمئن می کند که همه چیز به شکل اصولی انجام خواهد گرفت. این از آن پروژه هایی نیست که با حدس و گمان پیش بروید و منتظر باشید که در طول انجام پروژه به ایده های خوبی برسید. پیش از شروع کار باید آمادگی داشته باشید زیرا انجام این پروژه به اندازه گیری و مقیاس نیاز دارد.

منبع:

doityourself

کاربری های متعدد پارکینگ پیش ساخته

استفاده از پارکینگ پیش ساخته مزایای زیادی دارد. این مدل پارکینگ قابلیت تبدیل به هر چیزی که تصور کنید را دارد. اگر تا به حال از آن برای کار دیگری استفاده نکرده اید، بهتر است با کاربری های متعدد پارکینگ پیش ساخته آشنا شوید.

کاربری های متعدد پارکینگ پیش ساخته:

کاربری عمومی:

همانطور که از نام آن مشخص است، کاربری عمومی پارکینگ پیش ساخته برای سایه انداختن روی خودرو است. یک پارکینگ پیش ساخته، خودرو شما را از آسیب دیدن زیر اشعه خورشید و آسیب به رنگ و بدنه آن محافظت می کند. در عین حال از افتادن اشیا روی آن نیز پیشگیری می کند. محافظت از خودرو در برابر باران، برف، فضولات پرندگان و شیر درختان از دیگر مزایای آن است.

از آنجا که پارکینگ های پیش ساخته در اندازه های مختلفی عرضه می شوند، از آن می توانید برای پارک هر خودرویی حتی کاروان های سفری نیز استفاده کنید.

فضای حراجی موقت:

اگر به دنبال فضایی برای فروش محصولات یا لوازم خانه خود هستید، می توانید از این سازه استفاده کنید. با افزودن چند بخش کناری به آن می توانید از پارکینگ خود به عنوان محل فروش خیابانی برای غذاهای خانگی یا هنرهای دستی خود استفاده کنید.

فضای زندگی موقت:

آیا از شهرهای دیگر زیاد مهمان دارید و در خانه فضایی برای پذیرایی از آنها ندارید؟ یکی از دیگر کاربری های متعدد پارکینگ پیش ساخته می تواند اسکان دادن به مهمانان باشد. اگر مهمانان شما به هتل نمی روند اما در خانه نیز فضایی برای خوابیدن آنها ندارید، می توانید با نصب توری در اطراف پارکینگ پیش ساخته شب ها پذیرایی بهتری از آنان داشته باشید. نصب پشه بند راحت و آسان است.

به جز این، از این فضا می توانید برای مهمانی ها و تولد نیز استفاده کنید. میز خوراکی ها را در زیر سایبان پارکینگ نصب کنید یا از آن به عنوان پناهگاه حیوانات خانگی استفاده کنید.

سایر کاربری ها:

برخی از مدل های پیش ساخته قابل حمل و تاشو هستند. بنابراین می توانید آنها را به راحتی برای کنار ساحل یا تفریح در طبیعت و در امان ماندن از نور خورشید استفاده کنید.

از سوی دیگر برخی از افراد یا سازمان ها به فضای بیشتری برای پارک خودرو نیاز دارند. از کاربری های متعدد پارکینگ پیش ساخته اتصال چند تا از آنها به یکدیگر و ساخت یک پارکینگ بزرگ برای پارک چندین وسیله نقلیه است.

از برخی مدل های پیش ساخته می توانید به عنوان گلخانه استفاده کنید. استفاده از این روش بسیار ارزان تر از ساخت یک گلخانه شیشه گران قیمت است.

موارد فوق تنها چند مثال از کاربری های متعدد پارکینگ پیش ساخته است. با کمی ابتکار و خلاقیت می توانید از این محصول استفاده های زیادی داشته باشید.

منبع:

doityourself

کاربردهای خلاقانه PVC در باغ داری

PVC پلاستیکی بسیار بادوام و انعطاف پذیر است که در موارد زیادی برای ساختمان سازی استفاده می شود. معمولا از آن در لوله کشی استفاده می شود که در قطرهای مختلف با انواع اتصالات ارائه می شود. به همین دلیل از آن در لوله کشی آب و سیم کشی برق استفاده می شود. از این ماده می توانید استفاده های متنوع دیگری نیز داشته باشید. کاربردهای خلاقانه PVC محدود به موارد زیر نیست. از آن تقریبا در هر پروژه ساده ای می توانید استفاده کنید.

کاربردهای خلاقانه PVC:

داربست باغ:

اگر گیاهی کاشته اید که مایل هستید از جایی بالا برود، می توانید این کار را با داربست انجام دهید. می توانید شکل داربست را به هر صورتی از مستطیل گرفته تا یک چارچوب مثلثی با خم ۹۰ درجه طراحی کنید. بسته به سایز گیاه می توانید با استفاده از اتصالات مختلف آن را به هر اندازه خواستید بسازید.

سیستم آبیاری قطره ای:

یکی دیگر از کاربردهای خلاقانه PVC می تواند ساخت یک سیستم آبیاری قطره ای برای باغ باشد. بهترین چیز در مورد لوله های PVC این است که آن را می توان به راحتی به شکل مربع یا مستطیل درآورد. باغ سبزیجات خود و از جمله فاصله بین ردیف ها را اندازه گیری کنید. یک قاب تک لایه از لوله بسازید. تمام اتصالات را محکم کنید تا هیچ گونه نشتی در سیستم وجود نداشته باشد. سپس، در نقاطی که با سبزیجات تماس دارد سوراخ های کوچکی ایجاد کنید. اگر قطعات را به خوبی در تمام باغ کشیده باشید می توانید با اطمینان آن را به شلنگ باغ وصل کنید. تمام محصولات به صورت مساوی و بدون آنکه در آب غرق شوند، سیراب خواهند شد.

آویز گیاه:

یکی از دیگر کاربردهای خلاقانه PVC استفاده از آن در ساخت آویز گیاه است. از آن می توانید برای ساخت یک چارچوب سبک برای آویختن گلدان ها استفاده کنید. بسته به وزنی که لوله ها می توانند تحمل کنند، می توانید از قطرهای مختلف آن استفاده کنید. با اتصال چند لوله به هم و ایجاد شبکه ای از لوله ها می توانید فضای کافی برای آویختن تمام گیاهان را بیابید.

لوله های PVC کاربردهای زیادی دارند. اگر پیش از این برای ساختمان سازی از آنها استفاده کرده اید و مقداری از لوله ها باقی مانده است، با کمی خلاقیت و فکر می توانید از آنها در پروژه های بهسازی متعددی استفاده کنید.

منبع:

doityourself