انواع وسایل گرمایشی فضای باز

اگر مایلید فضای بیشتری از حیاط خود را قابل استفاده کنید، یک وسیله گرمایشی به شما امکان گرم بودن زیر آسمان باز را می دهد. مانند تمام اکسسوری های خانه، وسایل گرمایشی نیز انواع مختلفی دارند. برخی ساده هستند و برخی دیگر حیاط شما را به یک نمایشگاه مدرن تبدیل می کنند. در ادامه انواع وسایل گرمایشی فضای باز را بررسی می کنیم.

انواع وسایل گرمایشی فضای باز:

در بین انواع وسایل گرمایشی فضای باز می توانید مدل های دائمی را انتخاب کنید که در گوشه ای از حیاط تا ابد نصب خواهند شد یا مدل های قابل حمل را انتخاب کنید که برای ایجاد فضای بیشتر در ماه های سرد به انباری منتقل می شوند. برخی از انواع وسایل گرمایشی فضای باز با گاز شهری برخی دیگر با پروپان و برخی دیگر با هیزم کار می کنند. وسایل گرمایشی در اشکال مربع یا گرد ارائه می شوند و می توانید شکل مورد نظر خود را از این بین انتخاب کنید.

مدل های منقلی:

برخی از انواع وسایل گرمایشی فضای باز به صاحب خانه این امکان را می دهند که از درست کردن یک آتش سنتی در حیاط خود لذت ببرد. این مدل به راحتی قابل اجراست و با نصب و اجرای لوله کشی گاز به جای هیزم نتیجه تمیزتری برای خانه به همراه خواهد داشت. منقل را می توانید به صورت دائمی در زمین حفر کنید یا به صورت قابل حمل آن را نصب کنید.

پیش ساخته:

برخی از انواع وسایل گرمایشی فضای باز به صورت پیش ساخته آماده هستند و بیشتر با گاز یا کپسول گاز به جای هیزم کار می کنند. این مدل ها قابل حمل هستند و از آنجاکه معمولا گرد هستند برای فضای کوچک مناسب هستند.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

شومینه:

یکی دیگر گزینه های گرمایشی برای فضای باز استفاده از شومینه های مکزیکی است. این شومینه ها که معمولا از آهن یا کوزه های خاک رس درست شده اند گردن درازی برای خروج دود دارند و شکم آنها برای تامین گرمایش یا پخت و پز باز است. طراحی سنتی آنها شبیه کوره های روستایی است.

معمولا استفاده از این روش با مزایا و معایب خود همراه است. به دلیل نوع طراحی گزینه خوبی برای دورهمی است. اما به نگهداری و مراقبت زیادی نیاز دارد. این شومینه ها بسیار داغ می شوند و نباید مستقیما روی سطح چوبی قرار بگیرند. شومینه های آهنی از مدل های سفالی داغ تر هستند و از این جهت خطر بیشتری برای بچه ها و افراد دارند. در عین حال شومینه های سفالی راحت تر از مدل های دیگر دچار ترک و شکستگی حتی به صورت کاملا ناگهانی می شوند.

حفره ای در زمین:

با حفر یک گودال در زمین می توانید یک وسیله گرمایشی ساده اما کاربردی داشته باشید. این مدل را حتی خودتان هم می توانید درست کنید. کافی است زمین را بکنید و دور آن را با سنگ های بزرگ دیوار چینی کنید.

وسایل گرمایشی مانند منقل و شومینه می توانند دلیل خوبی برای دور هم جمع شدن خانواده و دوستان در تمام شب های سال باشند. این وسایل یک محیط معمولی را به مکانی عاشقانه و آرام تبدیل می کنند که برای درست کردن یک شام خوشمزه کاملا مجهز است.

منبع:

doityourself

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *