تعمیر سایبان: پیشگیری از تعویض

اگر سایبان خانه شما به تعمیر نیاز دارد جای نگرانی نیست. در اغلب موارد تعمیرات جزئی هستند و بسیار ارزان تر از تعویض کامل سایبان تمام می شوند. با استفاده از روش های زیر می توانید تعمیر سایبان را به دست خود انجام دهید.

تعمیر سایبان:

فرسودگی و پارگی:

اگر سایبان خود را چندین سال است که نصب کرده اید یا سایبان زیر درخت قرار گرفته است، ممکن است اخیرا متوجه پارگی هایی شده باشید که به تعمیر نیاز دارند. اگر پارگی ها را در مراحل اولیه تعمیر کنید، کار گسترده نخواهد شد. اگر اجازه دهید پارگی بیشتر شود، تعمیر سایبان به مراتب دشوارتر خواهد شد و در مواردی حتی باید تعویض شود.

معمولا در فروشگاه های سایبان می توانید پچ یا برچسب هایی خریداری کنید که پارگی های کوچک را ترمیم می کنند. اگر نتوانستید این نوع برچسب ها را برای تعمیر سایبان خود بیابید، باز هم مشکلی نیست. برای این کار باید چسب ضدآب داشته باشید. ابتدا هرگونه نخ اضافه که از سایبان آویزان است را بچینید. سپس چسب را زیر سایبان بزنید و دو لبه را روی هم بکشید تا چسب بیشترین پوشانندگی را داشته باشد. برای محکم نگه داشتن پارگی می توانید از یک گیره لباس استفاده کنید.

قطعات شل شده در سایبان:

اگر سایبان از یک سمت شل شده، یکی از قطعات آن سست شده است. این امر ممکن است اتفاق بیوفتد، به خصوص اگر به جای قاب آلمینیومی از قاب چوبی استفاده کرده باشید احتمال آن بیشتر است. بسته به قطعه شل شده، تعمیر سایبان می تواند بسیار ساده باشد. ابتدا تمام قطعات را بررسی کنید. اگر احساس کردید در نقطه ای سایبان شل شده است، می توانید آن را با پیچ و دریل محکم کنید. از عدم وجود زنگ زدگی در قطعات اطمینان حاصل کنید.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

سایبان تاشو:

اگر روی ایوان خود از سایبان تاشو استفاده کرده باشید، تعمیر آن می تواند دشوارتر باشد. برای سایبان های برقی که موتور آن از کار افتاده است، حتما به تعمیرکار حرفه ای نیاز خواهید داشت. موتورهای سایبان مستعد خراب شدن هستند و عموما تعمیر آنها تنها به دست متخصص امکان پذیر است. حتی اگر لازم باشد، موتور را تعویض کنید، بهتر است این کار را یک فرد حرفه ای انجام دهد.

سنسورها بخشی دیگر از سایبان هستند که به سرعت خراب می شوند. سنسورها را می توانید خودتان عوض کنید. متاسفانه کار زیادی برای تعمیر سنسور نمی توان انجام داد. سنسوری را که خراب شده است بیابید و آن را جدا کنید. سنسور جدید را به شکل سنسور قبلی وصل کنید. نصب سنسورها بسته به برند آن متفاوت است و راهنمای نصب در جعبه آن قرار دارد.

معمولا تعمیر سایبان از تعویض آن ارزان تر تمام می شود. با مراقبت و نگهداری درست و انجام به موقع تعمیرات از نیاز به تعویض سایبان پیشگیری کنید.

منبع:

doityourself

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *