تغییر دادن یک حیاط خلوت دلگیر به مکانی دلپذیر

این سناریو را در نظر بگیرید: حیات خلوت شما به تغییر نیاز دارد و نمی دانید از کجا شروع کنید. احتمالا در مطالب قبلی با کلی ایده آشنا شده اید، اما پول و هزینه کافی ندارد. به جای اینکه برای تغییر دادن یک حیاط خلوت دلگیر به روش های پر هزینه و بزرگ فکر کنید، از راه های ساده و آسان شروع کنید.  

روش های تغییر دادن یک حیاط خلوت دلگیر:

استفاده از آجر:

یکی از راه های ساده برای تغییر دادن یک حیاط خلوت دلگیر می تواند ترکیب کردن آجر در طراحی آن باشد. با مرزبندی چمن و باغچه خود با آجر می توانید محیط را حاشیه بندی کنید. ساختن این نوع حاشیه آسان است. مصالح را از فروشگاه معتبری بخرید. مسیر مورد نظر خود را به عرض آجر ها حفر کنید و آنها را مرتب و دقیقا در کنار هم در گودال قرار دهید.

مسیر بسازید:

برای تغییر دادن یک حیاط خلوت دلگیر می توانید از سنگ، آجر، خاک، ماسه و یا تراشه های چوب برای ایجاد یک مسیر پیاده رو خوب استفاده کنید. اگر قرار نیست برای ساخت مسیر از سنگ یا آجر استفاده کنید، حتما دور تا دور مسیر خود را حاشیه سازی کنید. ساخت یک مسیر در حیاط خلوت برای چشم ها زیبا و برای پاها مفید است. زمانی که مسیر را در حیاط هر چند کوچک خود بسازید، تکلیف شما برای محوطه سازی در اطراف آن، کاشت گیاهان و دکوراسیون آن مشخص می شود. بهتر است به جای اینکه مسیر شما صاف و مستقیم از جایی به جای دیگر کشیده شده باشد، با کمی انحنا به آن طرح بهتری بدهید.

بازیافت کنید:

برای تغییر دادن یک حیاط خلوت دلگیر از وسایل ارزان و قابل بازیافت مانند بطری و قوطی های تزئینی استفاده کنید. بطری های شیشه ای یکی از زیباترین گزینه ها هستند، زیرا در رنگ های مختلف ساخته می شوند و نور خورشید می تواند در آنها بازتاب داشته باشد. بطری ها را می توان در کنار زمین قرار داد تا یک مینی دیوار ایجاد کنند یا آنها را از درختان، کلاه فرنگی یا کوشک آویزان کرد. آنها را در ارتفاع های مختلف آویزان کنید. برای تزئین حیاط خود می توانید از قوطی های آلومینیومی نیز بهره بگیرید. اما معمولا پس از مدتی زنگ می زنند و ظاهر آنها تغییر می کند. بطری های شیشه ای از این نظر مقاومت بیشتری در برابر تغییر آب و هوایی دارند.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

گیاه بکارید:

یک حیاط خلوت بدون گیاه بسیار خالی به نظر می رسد. پس از ایجاد پیاده رو و اضافه کردن کمی دکوراسیون، برای ایجاد شخصیت و زندگی در فضا از گیاهان استفاده کنید. اگر حوصله مراقبت از گیاهان را ندارید، گیاهان مصنوعی در گلدان می تواند کار شما را راه بیاندازد. لازم نیست کسی بداند آنها مصنوعی هستند، به خصوص اگر قرار است از جایی آویزان باشند و در سطح دید افراد نیستند. اگر تمایل به کاشت گیاهان واقعی دارید، از آنهایی شروع کنید که نیاز به آبیاری و نگهداری کمتری دارند. ایجاد یک باغ سبزی در حیاط خلوت می تواند ایده خوبی برای تغییر فضا باشد اما باید آب و هوا، نور، رطوبت و خاک را در نظر بگیرید.  

شومینه فضای باز:

برای ایجاد فضای مناسبی برای دورهمی از گودال آتش استفاده کنید. نیازی به تعمیرات و ساخت نیست. فقط کافی است در خاک حیاط خلوت گودالی ایجاد کنید. دور تا دور آن را با سنگ مانند دیواره ای محافظت کنید و از آن به عنوان باربیکیو یا مکانی برای گرم شدن استفاده کنید.

منبع:

doityourself

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *