تمیز کردن سایبان با استفاده از شوینده ها

ناگهان یک روز متوجه می شوید، سایبانی که این همه عاشقش بودید در وضعیت بدی قرار دارد. خاک، برگ ها، غبار، و حتی قارچ روی آن جمع شده است. اگر به طور منظم از آن مراقبت نکنید، سایبان عزیزتان در نهایت خراب خواهد شد. در هر حال، تمیز کردن سایبان به صورت منظم بهتر از آن است که آنقدر صبر کنید تا سایبان کاملا کثیف شود. خوشبختانه تمیز کردن سایبان آسان است و با شوینده های رایج انجام خواهد شد.

تمیز کردن سایبان:

پارچه:

برای یک سایبان پارچه ای، باید از یک برس مودار با محلولی از شوینده و آب استفاده کنید. از یک سطل با مخلوطی از یک لیتر آب و دو پیمانه شوینده استفاده کنید. آن را به خوبی مخلوط کنید و برس را در آن فرو کنید.

از یک نردبان برای دسترسی به بالای سایبان استفاده کنید. از کسی بخواهید نردبان را نگه دارد و هرگز نردبان را به چهارچوب سایبان تکیه ندهید. چارچوب برای تحمل وزن اضافه طراحی نشده است.

با برس روی سایبان بکشید. اگر نگران هستید که شوینده یا برس به سایبان آسیب بزنند، ابتدا آن را در نقطه ای غیر قابل تشخیص بکشید تا بروز مشکل در آن را سریعا تشخیص دهید. با این حال، به احتمال زیاد هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. پس از تمیز کردن سایبان، از نردبان پایین بیایید و سایبان را کاملا با شلنگ آب بشویید. در نهایت اجازه دهید سایبان در معرض هوا خشک شود.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

برای تمیز کردن برگ و خاک ها، می توانید به سادگی از یک جارو استفاده کنید.

وینیل:

سایبان وینیل را می توان با مخلوطی از مواد شوینده و آب که در سایبان پارچه ای استفاده می شود تمیز کنید. با این حال، به جای برس می توانید مواد را با یک شلنگ پر فشار روی سایبان بپاشید و آن را به راحتی تمیز کنید. بنابراین نیازی به استفاده از نردبان نیز نخواهد بود.

فلز:

تمیز کردن سایبان های فلزی احتمالا ساده ترین کار است. این نوع سایبان کمتر خاک را به خود جذب می کند و به دفعات کمتری برای تمیز شدن نیاز دارند. از یک شلنگ پر فشار برای زدودن خاک استفاده کنید.

تمیز کردن سایبان های برقی:

با وجودی که تمیز کردن مدل های برقی نیز همانند سایر سایبان هاست، اما رعایت برخی اقدامات احتیاطی ایده خوبی است. بهتر است در صورت امکان پیش از تمیز کردن، قطعات سایبان را از هم جدا کنید و آن ها را به صورت مجزا تمیز کنید. اگر امکان انجام این کار برای شما وجود ندارد، بهتر است از جدا بودن قطعات موتوری از برق اطمینان حاصل کنید.

در تمام موارد بهتر است پیش از تصمیم به هر اقدامی با شرکت سایبان خود مشورت کنید.

منبع:

doityourself

2 پاسخ ها

رهگیری & پینگ بک ها

  1. […] آب و صابون درست کنید و روی آن بکشید تا تمیز شود. برای تمیز کردن سایبان هرگز از مواد شوینده قوی مانند سفیدکننده استفاده نکنید. […]

  2. […] عوامل به طور دائمی به سایبان شما حمله می کنند. این دشمنان عبارتند از، نور خوشید، […]

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *