جلوگیری از زنگ زدن مبلمان فضای باز

مبلمان های فلزی یک انتخاب عالی برای فضای باز هستند. این نوع مبلمان با دوام است و با وجود نیاز به نگهداری کم سال ها دوام می آورد. مبلمان شما تا حد زیادی در برابر تغییرات آب و هوایی دوام می آورد و نباید نگرانی چندانی از این نظر داشته باشید. با این حال فلز مستعد زنگ زدن است و این مشکلی است که پس از مدتی ممکن است برای مبلمان شما رخ دهد. برای جلوگیری از زنگ زدن مبلمان فضای باز به ویژه در آب و هوای مرطوب از روش های زیر استفاده کنید:

جلوگیری از زنگ زدن مبلمان فضای باز:

خشک کردن مبلمان:

هنگامی که آب یا رطوبت بر روی مبلمان فلزی قرار می گیرد، روند زندگ زدگی آن تسهیل می شود. مبلمان های فلزی نسبت به مبل های چوبی مقاومت بیشتری در برابر آب دارند. با این حال بهتر است آنها را تا حد امکان خشک نگه دارید. از مرطوب ماندن مبلمان برای مدت طولانی اجتناب کنید زیرا آب باعث زنگ زدن آن می شود. بهتر است برای جلوگیری از زنگ زدن مبلمان فضای باز پس از هر بار تماس با آب، مبلمان را با یک پارچه جاذب آب سریعا خشک کنید.  

پوشاندن مبل:

استفاده از رومبلی ایده خوبی است. این روکش نه تنها مبلمان شما را در برابر آب حفاظت می کند بلکه محافظ خوبی در برابر سایر عناصر طبیعی است. استفاده از کوسن، پشتی و تشک مواجهه مبلمان با گرما و آب را کاهش می دهد و عمر آن را افزایش می دهد.

انبار کردن:

مبلمان فلزی به طور کلی بادوام است و می تواند در فضای باز برای مدت های طولانی باقی بماند. با این حال، ایده خوبی است که مبلمان خود را به دقت نگهداری کنید، مخصوصا وقتی که از آن استفاده نمی کنید. بهتر است مبلمان را در طول زمستان در گوشه ای از حیاط قرار دهید که تماس کمتری با عناصر خشن داشته باشد. همچنین می توانید از یک پوشش ضد آب بزرگ برای روی آن استفاده کنید.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

مالیدن وکس رطوبت:

وکس به دلیل خاصیت ضدرطوبت خود محافظ خوبی برای جلوگیری از زنگ زدن مبلمان فضای باز است. این وکس به زیبایی ظاهر مبلمان نیز کمک می کند. پیش از مالیدن وکس، مبلمان را کاملا تمیز کنید و صبر کنید خشک شود. سپس وکس را روی آن بمالید. برای پوشش کامل به نقاطی که دسترسی به آنها دشوارتر است دقت بیشتری بکنید. پیش از کشیدن کاور روی مبل صبر کنید تا وکس خشک شود.

روغن کاری منظم:

از چربی یا روغن به عنوان روشی برای جلوگیری از زنگ زدن مبلمان فضای باز استفاده کنید. روغن احتمال زنگ زدن مبلمان را کاهش می دهد.

با استفاده از روش های فوق نه تنها مبلمان شما زنگ نخواهد زد بلکه طول عمر بیشتری نیز پیدا خواهد کرد.

منبع:

doityourself

1 پاسخ

رهگیری & پینگ بک ها

  1. […] دهند هراس دارند. مهم ترین چیز این است که تا زمانی که مبلمان مناسبی انتخاب کنید، بقیه کارها خود به خود انجام می شود. […]

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *