سایبان ارزان قیمت: روش ساخت و نصب

اگر بودجه محدودی دارید که قادر به خرید سایبان برقی نیستید، می توانید به راحتی و با هزینه کم در خانه یک سایبان ارزان قیمت بسازید. سایبان را روی ورودی خود بسازید تا پناهگاهی برای شما و مهمانانتان باشد. مواد زیادی برای ساخت سایبان و قاب پشتیبان آن وجود دارد.

ابزار مورد نیاز:

یک دریل و منگنه کوب ابزار ضروری برای ساخت سایبان ارزان قیمت هستند.

یافتن سایز و شکل سایبان:

اشکال محبوب برای سایبان ها مربع، مستطیل و نیم دایره ای هستند. عکسی از محل مورد نظر خود برای نصب سایبان بگیرید و آن را بزرگ کنید. بازتاب خورشید در عکس را ببینید و از هر طرف چند سانتی متر به آن بیافزایید تا پوشش کاملی در برابر خورشید داشته باشید. اگر قرار است سایبان را روی ورودی قرار دهید به نوع درب نیز دقت کنید. اگر درب رو به بیرون باز می شود، باید سایبان را حداقل سی سانتی متر بالاتر نصب کنید تا درب و سایبان با هم تماس پیدا نکنند.

شیب سایبان را نیز تعیین کنید. اگر مایل هستید سایبان شما از اطراف کمی آویزان باشد، ۵ درصد به اندازه های پارچه خود بیافزایید.  


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

مواد ساخت سایبان ارزان قیمت:

کتان پنبه ماده ارجح برای ساخت سایبان است. این پارچه در برابر رنگ پریدگی مقاوم است و زمانی که خیس شود سریع خشک می شود. زمانی که آن را روی فریم مناسبی نصب کنید، ظاهر خود را به خوبی حفظ می کند. نایلون های چتربازی مقاوم نیز هر روز برای این کار محبوب تر می شوند. این ماده در برابر باد مقاوم است و پاره نمی شود. همچنین با وجود قرارگیری در برابر آفتاب سال ها تغییر رنگ نخواهد داد. با این حال از کتان پنبه کمی گران تر است اما در طولانی مدت به صرفه تر است. سایبان های یک رنگ ظاهر خود را بهتر حفظ می کنند، اما سایبان های راه راه شاد تر و شکیل تر هستند. در موقع برش پارچه مراقب اندازه های خود باشید.

مصالح چارچوب سایبان:

مواد محبوب برای ساخت فریم سایبان عبارتند از PVC، آلومینیوم و چوب. امروزه PVC محبوب تر شده است زیرا در برابر خیس شدن مقاوم است، در برابر باد مقاوم است و در دمای پایین یا بالا ترک نمی خورد. آلومینیوم وزن کمی دارد اما بسیار مقاوم است. اما پس از مدتی که در معرض باران و هوای سرد باشد، دچار خوردگی می شود. چارچوب های چوبی ارزان هستند، اما فقط باید در آب و هوای گرم و نسبتا خشک استفاده شوند زیرا در آب و هوای سرد و مرطوب دچار ترک، فرسایش و کپک می شود.

سایبان قابل انعطاف

پس از ساخت فریم و کشیدن سایبان روی آن با استفاده از منگنه کوب پارچه را به چارچوب متصل کنید. با استفاده از قرقره، طناب و پیچ و مهره می توانید سایبان خود را به مدل تاشو تبدیل کنید. طناب ها را به دو طرف سایبان متصل کنید و آن را به رول ها در یک طرف سایبان وصل کنید.

منبع:

doityourself

1 پاسخ

رهگیری & پینگ بک ها

  1. […] روی سایبان بکشید. اگر نگران هستید که شوینده یا برس به سایبان آسیب بزنند، ابتدا آن را در نقطه ای غیر قابل تشخیص بکشید […]

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *