سایبان برقی در مقایسه با سایبان دستی

سایبان برقی و دستی هر دو سایه خوبی ایجاد می کنند. می توانید هر دو را تقریبا در هر جایی نصب کنید. اما هزینه هایشان تا حدی زیادی با هم تفاوت دارد. با مطالعه ادامه مطلب می توانید در مورد انتخاب هر یک تصمیم گیری کنید.

تفاوت بین سایبان برقی و دستی:

تفاوت آشکار بین این دو مدل سایبان بالا رفتن با دست یا برق است. هر دو از سیستم چرخ و قرقره برای باز و بسته شدن استفاده می کنند. فارغ از نوع سایبان، از یک مدل پارچه در آنها استفاده می شود. قاب های سایبان برقی و دستی می توانند از مواد محکم مانند وینیل، پلاستیک یا فلز ساخته شوند.

تنها تفاوت واقعی بین این دو نوع سایبان نحوه بالا و پایین رفتن آن است. سایبان های دستی از یک میل لنگ استفاده می کنند که روی پیچ قرار می گیرد. هنگامی که میل لنگ در جای خود قرار دارد می توانید از آن برای بالا و پایین بردن بخش های متحرک استفاده کنید. مدل الکتریکی از یک دکمه، سوئیچ یا کنترل از راه دور برای بالا و پایین کشیدن سایبان استفاده می کند.

هزینه سایبان برقی و دستی:

هزینه یک سایبان می تواند بر اساس چند فاکتور تعریف شود. به طور کلی هزینه سایبان برقی بیشتر از سایبان دستی است. اما این مسئله تحت تاثیر سایز و سبک سایبان نیز قرار دارد. هزینه یک سایبان دستی با دو برابر سایز سایبان برقی، برای شما بیشتر تمام می شود.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

نوع پارچه ای که انتخاب می کنید نیز بر هزینه سایبان تاثیر می گذارد. می توانید از پارچه یا وینیل برای پوشش دهی به قاب استفاده کنید. می توانید از مواد عایق آب و هوایی بر روی سایبان استفاده کنید که هزینه شما را افزایش می دهد. تمیز کردن سایبان وینیل ساده تر است اما هزینه بیشتری دارد.  پارچه های انتخاب شده برای سایبان، هرچند مقاومت خوبی دارند اما ممکن است سریع تر پاره شوند. احتمال لکه گرفتن در آنها نیز بیشتر است.

امکان ارتقاء:

ممکن است در حال حاضر پول پرداخت یک سایبان گران را نداشته باشید. بنابراین سایبان برقی از انتخاب های شما خارج می شود. احتمالا سایبان دستی با نیازهای شما منطبق تر است. از آنچه می توانید بخرید خوشحال باشید چون بعدا می توانید آن را ارتقا دهید. این امر بدین معنی است که می توانید هر زمان که مایل بودید سایبان دستی را به سایبان برقی تبدیل کنید.

طول عمر:

هنگامی که سایبان می خرید، می خواهید مدت طولانی عمر کند. سایبان های برقی و دستی هر دو از مواد مشابهی مانند قاب های وینیل یا فلزی، چرخ دنده های فلزی و یا مواد سایبان وینیل یا پارچه ای ساخته شده اند. عمر سایبان دستی بیشتر از سایبان برقی است زیرا سیمی ندارند که زنگ بزند یا پاره شود.

منبع:

doityourself

 

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *