طراحی نمای دیوارهای خارجی: انتخاب مصالح و رنگ

اگر همیشه وقتی صحبت از دیوارهای خارجی می شود، دیوارهای آجری یا سنگی در ذهن شما می آید، بهتر است برای آشنایی بیشتر با ایده های طراحی نمای دیوارهای خارجی با این مطلب همراه باشید.

بر کسی پوشیده نیست که طراحی نمای دیوارهای خارجی می تواند تاثیر قابل توجهی بر ارزش خانه شما داشته باشد. بنابراین اگر در حال بازسازی خانه خود هستید، باید برای دیوارهای خارجی نیز فکری کنید. اگر در مورد مصالح مورد استفاده و رنگ دیوارها تردید دارید، ما در این مطلب برای تصمیم گیری بهتر به کمک شما می آییم.

ایده های طراحی نمای دیوارهای خارجی:

مصالح:

تخته های عایق آب و هوا، آجر، کاشی و هر چیزی که روی دیوارهای خارجی نصب شود، تحت عنوان روکش خوانده می شود. انتخاب شما برای روکش دیوارها می تواند تاثیر قابل توجهی بر عملکرد زیست محیطی خانه و یا به عبارت بهتر صرفه جویی در هزینه های انرژی داشته باشد.

طیف وسیعی از بافت ها، سبک ها و پوشش های موجود برای روکش، به این معنی است که تنها محدودیت در طراحی نمای دیوارهای خارجی میزان قوه تخیل شما (و البته قوانین شهرداری) است. برای انتخاب پوشش دیوارهای خارجی، سبک خانه خود، خانه های اطراف و همچنین اقلیم محل زندگی خود را در نظر بگیرید.  


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

رنگ دیوارهای خارجی:

رنگ های مورد استفاده در طراحی نمای دیوارهای خارجی می تواند تاثیر قابل توجهی بر ظاهر کلی خانه شما داشته باشد. این امر البته نقش مهمی در فروش بهتر خانه شما نیز دارد.

جدا از زیبایی شناسی، نوع انتخاب رنگ برای روکش بر توانایی خانه در جذب یا بازتاب گرما تاثیر می گذارد. برای آب و هوای ایران که در اغلب نواحی گرم و دارای آفتاب تندی است، استفاده از رنگ های روشن و پوشش بازتاب دهنده انتخاب مناسبی برای کاهش جذب گرما و مصرف انرژی است. با این حال، از روکش های تیره تر همراه با عایق با کیفیت بالا می توان در نواحی سردتر و دارای نور خورشید کمتر استفاده کرد.

انتخاب کاشی های مناسب:

زمانی که قرار باشد طرح کاشی و سنگ را انتخاب کنید، اگر فایل کامپیوترتان پر از عکس های مختلف باشد، گیج و خسته می شوید.

بهترین راه برای انتخاب طرح کاشی و سنگ نمای خارجی، در نظر گرفتن سبک و زیبایی بقیه قسمت های خانه است. هماهنگی همیشه با زیبایی دست در دست هم می آیند. اگر قرار است هزینه های کمتری خرج کنید، از پوشش های طرح دار استفاده نکنید.

صرفه جویی در هزینه ها:

بازسازی و طراحی خانه معمولا با هزینه های سنگین همراه است. اما این بدین معنی نیست که باید از علایق خود بگذرید.

کاشی های سنگی معمولا یکی از گران ترین پوشش ها برای نمای خارجی هستند. اما اگر کاشی هایی با ضخامت حداکثر ۲۰ میلی متر را انتخاب کنید، می توانید آنها را به راحتی به دیوارهای آجری یا بتنی متصل کنید. بدین ترتیب با صرف هزینه ای کمتر یک نمای سنگی فوق العاده خواهید داشت.

منبع:

realestate

2 پاسخ ها

رهگیری & پینگ بک ها

  1. […] قلابی در وسط بسته می شود. این نوع دروازه ها به خوبی در دیوارهای سنگی یا آجری نصب می شوند. می توان دروازه ها را از برنج، […]

  2. […] دیوارهای خارجی نه تنها نمای خانه شما را تغییر می دهند بلکه حریم خصوصی […]

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *