محافظت از کف آجری حیاط در برابر آب و علف هرز

کف آجری برای حیاط می تواند یک ویژگی پر زرق و برق برای خانه باشد، اما حفظ و نگهداری آن زیر نور خورشید و زمستان های برفی مهم است. آجرها متخلخل هستند، به این معنی که آب را جذب می کنند. جذب آب باعث می شود که آجر در طول یخ زدن و باز شدن دچار ترک و شکستگی شود. برای محافظت از کف آجری حیاط از روش های زیر استفاده کنید.

نمکی که در تمام زمستان برای یخ زدایی از مسیر استفاده می کنید به کف آجری حیاط شما آسیب می زند. این کار باعث جذب آب و پیدا شدن مشکل جلبک و قارچ در آجر می شود. با چند گام ساده در محافظت از کف آجری حیاط می توانید از طول عمر آن اطمینان حاصل کنید.

محافظت از کف آجری حیاط:

کندن علف های هرز:

در حالی که می توانید برای جلوگیری از رشد علف ها یک بطری سم را بین آجرها اسپری کنید، این کار نه تنها به محیط زیست آسیب می زند بلکه راه حل موثری هم نیست. بستن درز آجرها با سیلر ضد آب بسیار موثرتر است.

ابتدا برای پاک کردن بقایای هرچیزی از بین آجرها از شلنگ پرفشار آب استفاده کنید. اگر آجرها در اثر ریختن مواد یا خراش مبلمان فلزی لک شده اند می توانید پیش از اعمال سیلر، روی آن موریاتیک اسید بزنید. پیش از اعمال سیلر، تمام آجرهای دارای ترک یا شکستگی را تعویض کنید. سپس روی آنها را دو بار با سیلر پوشش دهید.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

رنگ:

اگر آجر شما فرسوده یا رنگ پریده شده است، از سیلری برای پوشش دهی آن استفاده کنید که حاوی مقداری رنگ است. تفاوتی ندارد که بخواهید آجرهای کف حیاط را بازسازی کنید یا می خواهید رنگ آنها را با نمای خانه تطبیق دهید، محصولات رنگ سیلیکونی اکریلیک و سیلرهایی وجود دارند که هم برای محافظت از کف آجری حیاط  در برابر آب و هوا و هم برای رنگ کردن آن به کار می روند.

پوشش های ویژه:

اگر حیاط یا ایوان شما پس از خیس شدن لیز و لغزنده می شود یا به سرعت یخ می زند، از یک پوشش مقاوم در برابر لغزش استفاده کنید. اگر به محافظت از کف آجری حیاط در برابر آب نیاز دارید، از سیلر مخلوط سیلان/سیلوکسان استفاده کنید تا ضد آب شود.

مهم نیست که کدام سیلر را انتخاب می کنید، پیش از هر کار مراحل آماده سازی آجر را انجام دهید. از خشک و تمیز بودن سطح اطمینان حاصل کنید و دقت کنید که تمام آجرها در یک سطح قرار داشته باشند. شکاف بین آجرها را با ماسه پر کنید تا ظاهر حیاط شما حفظ شود.

برخلاف کفپوش های چوبی که هر سال به تجدید سیلر نیاز دارند، سیلر کف آجری سال ها دوام می آورد.

منبع:

doityourself

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *