پاگودا: معماری ویلا به سبک چینی

معماری و دکوراسیون باغ سهم زیادی در زیبایی آن دارد. همه چیز، درخت و گل های زیبای در باغ نیست. با افزودن عناصر معماری منحصر به فرد در باغ خود می توانید، آن را از تمام سازه های اطراف متمایز کنید. برای ساخت باغ می توانید از سبک های مختلف ایده بگیرید. یکی از سبک های متمایز در معماری باغ سبک چینی است. با ساخت یک پاگودا در باغ می تواند یک عنصر غیر منتظره از سبک و آرامش را به حیاط پشتی خود اضافه کنید.

پاگودا چیست؟

پاگودا برجی است چند لایه، چتر مانند و با سقف های متعدد که طبقات آن معمولا فرد است. از این بنا در معماری شرق آسیا زیاد دیده می شود و به طور سنتی از آن برای محل عبادت استفاده می شود. در سال های اخیر مدل های کوچکی از پاگودا به عنوان سازه ای مجزا در باغ محبوب شده است. این سازه به خصوص در باغ هایی با بستر و حصار سنگی به عنوان مکانی برای استراحت کاربرد دارد. استفاده از پاگودا زیبایی خیره کننده ای به فضای باز شما می بخشد.

کاربرد در طراحی باغ:

هدف از ساخت پاگودا در باغ های سنگی ایجاد فضایی ذن مانند برای به وجود آوردن صلح و هماهنگی درونی است. برای ساخت این سازه می توانید از مدل های مختلفی بهره بگیرید، اما تقریبا در همه آنها باید سقف چند لایه و چتر مانند را رعایت کنید. بهتر است سازه را در وسط باغ در نقطه ای که به آن دید داشته باشید بسازید. می توانید در پاگودای خود وسایل آرامش بخشی مانند سازه های آبی مثل فواره یا زنگ های بادی استفاده کنید. هر یک از این عناصر، با صدایی که می آفرینند، تاثیر خوبی در آرامش روح و روان شما خواهند داشت. دیگر عنصری که می تواند طراحی شما را تکمیل کند، خرید شومینه فضای باز است. می توانید شومینه را در بیرون سازه قرار دهید تا با گرمای خود، طراحی و کاربری فضا را بهبود بخشد. در عین حال می توانید از کرسی های سنتی نیز در دکوراسیون فضای داخلی سازه استفاده کنید.

دکوراسیون باغ باید یک دست باشد و با اصول یک معماری خاص منطبق باشد. سعی کنید در دکوراسیون باغ خود از یک سبک پیروی کنید. بهتر است در معماری باغ از طراحی گوشه ای از باغ به سبک شرقی و سنتی و بخشی دیگر به سبک اروپایی و مدرن پرهیز کنید. برای آشنایی با انواع سبک معماری باغ، سایر مطالب ما در این زمینه را مطالعه کنید.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

منبع:

doityourself

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *