مراقبت از سایبان در زمستان:

مراقبت از سایبان در زمستان برای حفظ زیبایی آن اهمیت زیادی دارد. به هر حال، اینجا فضای باز است و دائما در معرض عوامل طبیعی مخرب قرار دارد. از باران گرفته تا خاک و طوفان و حیوانات، همه می توانند موجب خراب شدن سایبان شما شوند. اگر برای سایبان خود در زمستان فکری نکنید، در آخر فصل با سایبانی پاره و کثیف رو به رو خواهید شد.

مراقبت از سایبان در زمستان:

برگ و خاک جمع شده روی سایبان را پاک کنید. هر چیز اضافه ای را که روی سایبان جمع شده است، پایین بریزید. برای زدودن خاک و برگ، از ابزارهای فلزی و تیز استفاده نکنید. یک جاروی نرم هم کافی است.

 سایبان را با یک شلنگ آب تمیز کنید تا خاک های سمج از روی آن پاک شوند. استفاده از شلنگ آب پر فشار تاثیر بهتری در درخشان شدن سایبان دارد.

اگر سایبان خود را مدت زیادی تمیز نکرده باشید، خاک و گل سنگین می شود و تمیز کردن آن آسان نخواهد بود. اگر شلنگ اثری در رفع خاک ندارد، از یک برس برای پاک کردن لکه ها کمک بگیرید. در یک سطل بزرگ، مقداری آب و صابون درست کنید و روی آن بکشید تا تمیز شود. برای تمیز کردن سایبان هرگز از مواد شوینده قوی مانند سفیدکننده استفاده نکنید. سایبان را با آب بشویید.

پیش از جمع کردن سایبان، صبر کنید تا کاملا خشک شود. اگر سایبان نمناک باشد، پس از مدتی پر از کپک و قارچ می شود. لکه های حاصل از کپک به راحتی پاک نخواهند شد. در ضمن سایبان شما بوی بد خواهد گرفت.

برای مراقبت از سایبان در زمستان باید آن را کاملا جمع کنید. پس از خشک شدن، سایبان را در محفظه دیواری جمع کنید. دقت کنید پارچه آن بین قطعات فلزی گیر نکند و پاره نشود. اگر سایبان شما محفظه ندارد، باید آن را از دیوار جدا کنید و در انباری یا یک مکان خشک قرار دهید. روی سایبان خود را با کاور مخصوص بپوشانید.

برای حفظ ظاهر و زیبایی سایبان باید از دستورالعمل و راهنمای ارائه شده توسط شرکت ساخت سایبان پیروی کنید. در صورتی که در مورد نظافت، نگهداری و نصب سایبان مشکلی دارید با متخصصان شرکت ما تماس بگیرید.

منبع:

carrollawning

نشانه های نیاز به تعویض سایبان:

نصب سایبان برای خانه ایده فوق العاده ای است زیرا هم زمان سایه، حفاظت از ساختمان و افراد در برابر عوامل طبیعی، سبک و زیبایی را به ارمغان می آورد. اگر سال هاست سایبان خود را حفظ کرده اید، احتمالا باید به فکر تعویض آن باشید. با دانستن نشانه های نیاز به تعویض سایبان می توانید از زمان آن بهتر آگاه شوید.

نشانه های نیاز به تعویض سایبان:

مسائل کارکردی:

سختی در باز و بسته شدن سایبان یا دیگر مشکلات مربوط به عملکرد سایبان یکی از مهم ترین نشانه های نیاز به تعویض سایبان است. داشتن سایبانی که باز و بسته نمی شود، به درد هیچ کس نمی خورد. گاهی تعمیر سایبان آنقدر هم که فکر می کنید پیچیده نیست و فقط باید برخی قطعات عوض شوند. پارگی سایبان نیز معمولا اگر وسیع نباشد، با مقداری چسب قابل ترمیم است. اما گاهی حتی تعویض قطعات یا چسب زدن نیز چاره ساز نیست. بنابراین بهتر است از یک متخصص برای بررسی وضعیت سایبان کمک بخواهید.

نواقص قابل مشاهده:

گاهی عملکرد سایبان آسیبی ندیده است، اما نواقصی در پارچه آن به وجود آمده است که زیبایی سایبان را تحت تاثیر قرار داده است. در صورتی که سایبان را به خوبی تمیز نکنید یا در مناطق مرطوب زندگی می کنید، تجمع کپک روی سایبان طبیعی است. این امر باعث بروز لکه های قهوه ای روی سایبان می شود. در موارد دیگر ممکن است پارچه پاره شده باشد. بدین ترتیب دیگر سایه ای بی نقص نخواهید داشت و سایبان نمی تواند به طور کامل از شما در برابر باران و آفتاب حفاظت کند. معمولا تعویض پارچه نسبت به تعویض چارچوب و قطعات موتور سایبان برقی هزینه کمتری در بر دارد. 

نیاز به سبکی مدرن تر:

برخی سایبان ها به نحوی طراحی شده اند که تا ابد دوام بیاورند. ممکن است خانه ای خریده باشید که صاحب قبلی از سایبان آن به خوبی مراقبت کرده باشد و سایبان در وضعیت قابل قبولی قرار داشته باشد. با این حال، اگر شما خانه را بازسازی کنید، ممکن است دیگر سبک نمای جدید خانه با سایبان تطابق نداشته باشد. در این صورت باید سایبان را نیز عوض کنید و از سبکی مناسب خانه جدید خود استفاده کنید. تطابق رنگ و طرح سایبان با نمای خانه، تاثیر زیادی در زیبایی محل زندگی شما دارد.

اگر دچار اشکالاتی در نصب یا تعویض سایبان خود شده اید، با شرکت ما تماس بگیرید. ما با توجه به نیازهای شما بهترین سایبان را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

منبع:

aladdininc

چادر سایبان عروسی: برگزاری مراسم در فضای باز

امروزه دیگر چادر سایبان عروسی، آن چادرهای خاکی رنگ قدیم نیست، بلکه چادری شیک، زیبا و با شکوه است که برای مراسم های فضای باز کاربرد زیادی دارد. یک چادر سایبان عروسی می تواند مهمانان شما را در برابر باران و آفتاب محافظت کند و پس زمینه زیبایی برای عکس های مراسم شما باشد.

تعیین نیاز به چادر سایبان عروسی:

لزوم نصب چادر سایبان عروسی برای مراسم به محل آن، فصل مراسم و تعداد مهامانان بستگی دارد. به هر کسی که در منطقه ای با آب و هوای غیر قابل پیش بینی و در فضای باز مراسم دارد، توصیه می شود از چادر سایبان استفاده کند.

مجوز:

نصب چادر سایبان در برخی مکان ها مانند مزارع و املاک خصوصی به مجوز شهرداری یا اجازه مالک نیاز دارد.

نوع چادر:

چادرها در اشکال تیرکی و چارچوبی ارائه می شوند.

مدل تیرکی دارای تیرک عمودی بلندی در وسط چادر است و پارچه از اطراف آن با شیب ملایم آویزان می شود. تیرک های کوتاه تری در شعاع های مناسب نصب می شوند و پارچه آویزان شده به آنها متصل می شود.

چادر چارچوب دار به چارچوب فلزی تکیه دارد. این نوع سایبان برای مکان های کوچک تر مناسب است زیرا به طناب و قرقره نیازی ندارند. اما سایبان چارچوب دار سنگین تر و گران تر است و نصب آن به زمان و کار بیشتری نیاز دارد.

انتخاب مدل چادر سایبان عروسی به بودجه و سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

 یافتن شرکت اجاره سایبان:

به محض اینکه زمان و محل مراسم شما تعیین شد، به شرکت اجاره دهنده مراجعه کنید. ممکن است زوج های زیادی، همان زمان را برای مراسم خود در نظر گرفته باشند. در زمان انتخاب چادر، به نوع پارچه دقت کنید. پارچه باید در برابر شعله از مقاومت کافی برخوردار باشد.

در نظر گرفتن اکسسوری ها:

زمان برنامه ریزی برای مراسم، به اکسسوری های زیر سایبان نیز توجه کنید. مکان تعویض لباس، نورپردازی، میز و صندلی ها، محل تامین برق و تزئینات زیر چادر در شکیل بودن مراسم شما نقش زیادی دارند.

ممکن است برای ایجاد فضای تعویض لباس یا محل کار تیم پذیرایی به اجاره یک چادر مجزا نیاز داشته باشید.

 نصب:

زمان مورد نیاز برای نصب سایبان را در نظر بگیرید. ساعت دقیق مراسم را به شرکت اطلاع دهید تا زمان مورد نیاز برای آماده شدن همه چیز را در نظر بگیرند. پیش بینی آب و هوا نیز برای این کار اهمیت دارد. بسته به سایز چادر سایبان عروسی و اکسسوری ها، گاهی سایبان از چند روز قبل و در برخی موارد تنها چند ساعت قبل از مراسم آماده می شود.

منبع:

marthastewartweddings

انتخاب پارچه مناسب برای سایبان:

بررسی تمام گزینه ها برای انتخاب یک سایبان مناسب برای خانه یا محل کار کمی چالش برانگیز است. برای انتخاب پارچه مناسب برای سایبان باید از بین طیف زیادی از پارچه ها، طرح ها، رنگ ها و اشکال چیزی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با محل مورد نظر شما داشته باشد.

انتخاب پارچه مناسب برای سایبان:

در زمان انتخاب رنگ و نوع سایبان مناسب برای نیازهای خود، چیزهای زیادی را باید در نظر بگیرید. نوع و رنگ پارچه ای که انتخاب می کنید، طول عمر سایبان شما را تعیین می کند. گام به گام با مراحل زیر پیش بروید تا در این پروژه چیزی از قلم نیوفتد.

هدف از رنگ:

هدف از رنگ انتخاب شده برای سایبان را تعیین کنید. آیا می خواهید رنگ آن با نمای ساختمان تناسب داشته باشد؟ یا به دنبال چیزی هستید که توجه ها را به خود جلب کند؟ آیا می خواهید لکه ها پنهان شوند؟ برای مطالعه بیشتر مطلب ما در مورد رنگ سایبان را مطالعه کنید.

دیدن نمونه ها:

برای گرفتن ایده ای از سایبان مطلوب خود، آلبوم شرکت را بررسی کنید تا در وبسایت ها به دنبال طرح مورد نظر خود بگردید.

بررسی ساختار:

بسته به تعداد طبقات خانه، مصالح به کار رفته در نما مانند دیوار آجری یا سیمانی، سبک مدرن یا سنتی نما باید نوع به خصوصی از سایبان را انتخاب کنید.

زمان استفاده از تضاد:

زمانی که هدف از استفاده از رنگ، ایجاد تضاد است باید با دقت عمل کنید. انتخاب های رنگارنگ مناسب خانه های سبک سنتی و جلوی مغازه هاست. طرح های راه راه برای نانوایی ها، شیرینی فروشی و بستنی فروشی ها مناسب است. با انتخاب طرح مناسب می توانید پیام خود را به دیگران انتقال دهید.

در استفاده از طرح ها زیاده روی نکنید:

نوع طرح در انتخاب پارچه مناسب برای سایبان تاثیرگذار است. انتخاب پارچه طرح دار شما را از دیگران متمایز می کند. اما در انتخاب رنگ باید سایز و طرح ساختار آن را نیز در نظر بگیرید. برای ساختمان های کوچک بهتر است از راه راه های باریک استفاده کنید. راه راه های کلفت و تکه های بزرگ رنگی در سایبان برای ساختمان های بزرگ مناسب هستند.

تناسب با دکوراسیون داخلی:

در انتخاب پارچه مناسب برای سایبان باید به تناسب فضای داخلی و بیرونی نیز دقت کنید. اگر خانه شما با رنگ های خنثی و ظریف دکور شده است، انتخاب یک سایبان با رنگ های تند و طرح دار مناسب فضای شما نخواهد بود. اما کسب و کارهایی که از رنگ های روشن در لوگو و طراحی داخلی خود استفاده کرده اند، می توانند از این گونه پارچه ها برای تناسب بیشتر استفاده کنند.

انتخاب رنگ بر اساس کارکرد:

اگر هدف از انتخاب پارچه، کاهش گرمای داخل ساختمان است، باید از پارچه های تنفس پذیر و روشن برای سایبان انتخاب کنید. با شرکت سازنده در این مورد صحبت کنید تا به شما سایبانی را پیشنهاد دهد که در کنار زیبایی، کارکرد مناسبی نیز داشته باشد.

لذت ببرید:

حالا که همه چیز را در نظر گرفته اید، می توانید زیر سایبان خود بنشینید و از هوای باز لذت ببرید.

منبع:

americanawningandwindow

وصله کردن سوراخ سایبان و ترمیم آن

اگر سن سایبان خانه بیشتر از سن فرزند دبیرستانی شما است، زمان آن است که تعمیراتی روی آن انجام شود. همه چیز به مراقبت نیاز دارند و اگر این کار را انجام ندهید، فرسودگی سایبان به نشت آب می انجامد. با وجودی که برخی آسیب ها قابل تعمیر نیستند و باید سایبان را عوض کنید، در اغلب موارد وصله کردن سوراخ سایبان با ابزارهای ساده ای قابل انجام است.

وصله کردن سوراخ سایبان آلومینیومی:

اگر سایبان آلومینیومی شما نشت می کند، برای تعمیر آن به وسایل زیر نیاز دارید:

 • پیچ گوشتی
 • برس سیمی
 • پیچ های فولادی ضد زنگ (کمی بزرگتر از پیچ های فعلی)
 • مایع شوینده
 • حوله
 • نوار آب بندی آلومینیوم

اول، محل نشت آب را پیدا کنید. پیچ های نزدیک این ناحیه را باز کنید و زنگ فلز دور سوراخ را تمیز کنید. برای وصله کردن سوراخ سایبان آلومینیومی از پیچ های بزرگ تر استفاده کنید. پیچ های قدیمی ممکن است زنگ بزنند و با ایجاد فاصله موجب نشت مجدد آب شوند.

پس از تعویض پیچ ها، سایبان را با مایع شوینده تمیز کنید و با حوله خشک کنید. سپس محل نشت را با نوار آب بندی آلومینیومی پوشش دهید تا احتمال نشت کاهش یابد.

وصله کردن سوراخ سایبان پارچه ای:

برای تعمیر سایبان پارچه ای به ابزارهای زیر نیاز دارید:

 • پارچه هم طرح با سایبان (از شرکت سازنده سوال کنید)
 • پاک کننده پارچه غیر ساینده
 • حوله
 • قیچی پارچه
 • چسب

بسته به حجم نشت، می توانید از روش های زیر استفاده کنید. سایبان را روی سطح صافی قرار دهید. دو سر سوراخ را روی هم بکشید و محکم با دو دست بگیرید. مقداری چسب روی پارچه زیرین بریزید و تا حد امکان پارگی را روی آن بکشید تا سوراخی باقی نماند.

اگر سوراخ بیش از حد بزرگ است، به جای چسب باید از پارچه استفاده کنید. سعی کنید تکه پارچه ای هماهنگ با محل پارگی بیابید. قسمت های نخ کش شده سایبان را با قیچی بچینید تا یک دست شود. دور سوراخ را چسب بزنید و تکه پارچه را روی آن قرار دهید. سعی کنید طرح دو طرف پارچه یکسان باشد. اجازه دهید پارچه خشک شود و بعد سایبان را دوباره نصب کنید.

منبع:

aladdininc

برندسازی کسب و کار با استفاده از سایبان:

هر سایبانی یک داستان پشت خود دارد و پیام خاصی را منتقل می کند. اگر می خواهید محل کسب شما راحت تر دیده شود یا از سایبان برای تبلیغ محصول خود استفاده می کنید، از نکات زیر برای بهبود ظاهر آن استفاده کنید. برندسازی کسب و کار با استفاده از سایبان موجب ارتقا هویت برند و جلب توجه مشتریان می شود.

در گفتگو همیشه فقط آنچه می گویید مهم نیست. ظاهرتان، صدایتان و نحوه بیان کلمات همه نقش مهمی در درک کلمات توسط سایرین دارند. همین امر در مورد نشانه ها و سایبان های تجاری نیز صدق می کند. شعاری که با خطی درهم نوشته شده باشد در مقایسه با همان شعار با خطی زیبا روی یک سایبان شکیل، پیام یکسانی را در مورد کسب و کار شما به مشتری منتقل نمی کند. سایبان های معمولی یافتن محل کسب شما را آسان تر می کنند، اما دیدگاه اولیه مشتری را در مورد شما و برندتان تحت تاثیر قرار نمی دهند.

بزرگ تر همیشه بهتر نیست:

یک سایبان بزرگ شما را تحریک می کند که چیزهای زیبا و بزرگی روی آن بنویسید تا فضا پر شود. اما برای برندسازی کسب و کار با استفاده از سایبان همواره محدودیت هایی وجود دارد تا شعار شما به لحاظ بصری چشم نواز باشد. برای داشتن یک سایبان با طراحی مناسب نکات زیر را در نظر بگیرید:

برندسازی کسب و کار با استفاده از سایبان:

ظاهر سایبان تجاری شما باید با سایر نشانه های شرکت مانند لوگو، نشانه ها، طراحی ساختمان و حتی تبلیغات بازاریابی هماهنگ باشد.

بهتر است شعار یا تبلیغ شما کمتر از هفت حرف باشد تا فضای کافی روی سایبان باقی بماند. بدین ترتیب حروف به قدر کافی بزرگ خواهند بود که دیده شوند و در عین حال، زیبایی سایبان تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

از یک طرح گرافیکی یا رنگ استفاده کنید. افراد از دیدن تبلیغات شلوغ و پیچیده صرف نظر می کنند، که این امر مغایر اهداف شماست.

به جای حرف بزرگ، از فونت بولد استفاده کنید.

نورپردازی سایبان:

احتمالا محل کسب شما هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز در حال کار نیست، اما باید در تمام ساعات شبانه روز دیده شود. حتی اگر شما روزهای جمعه باز نیستید، اما افراد زیادی در خیابان در حال تردد هستند. اگر محل کسب شما در نقطه ای از خیابان قرار دارد که به خوبی دیده نمی شود، نورپردازی سایبان راه حل خوبی است. از چراغ های مناسب و با کیفیت استفاده کنید تا نگاه ها را به خود جلب کنید.

منبع:

eclipseawning

بازاریابی با سایبان نورپردازی شده:

آیا به دنبال یک سایبان عالی برای محل کسب خود و جذب مشتری بیشتر هستید؟ سایبان فقط برای ایجاد سایه نصب نمی شود. با نصب یک سایبان و یک بار هزینه، می توانید از آن برای اهداف متنوع دیگری نیز استفاده کنید. یکی از مهمترین اهداف هر کسب و کاری، دیده شدن هر چه بیشتر و جلب مشتری است. پیشنهاد ما به شما، بازاریابی با سایبان نورپردازی شده است

بازاریابی با سایبان نورپردازی شده:

نصب سایبان نورپردازی شده یکی از راه های خوب برای بهبود ظاهر ساختمان است زیرا به آن شکل، بعد و رنگ می بخشد. روش های مختلفی برای نورپردازی وجود دارد. چراغ های LED نواری یا لامپ های هالوژنی هر یک می توانند با ایجاد رنگ و سایه خاص، نگاه مشتریان را به سوی شما بکشند.

تنوع کاربری در مواقع عدم استفاده از سایبان:

وجود یک سایبان نورپردازی شده، در مواقعی که هوا گرم یا بارانی نیست، بلااستفاده بودن سایبان را از نظرها پنهان می کند. سایبان تاشو را می توان در مواقع غیر ضروری به راحتی جمع کرد. اما اگر در محوطه باز خود از سایبان تاشو استفاده نکرده اید، باید فکری برای زمان هایی بکنید که سایبان شما بی استفاده مانده است. با نورپردازی، سایبان شما کارکرد و هدفی فراتر از ایجاد سایه خواهد داشت.

جذب مشتری در شب:

اوج فروش برخی کسب و کارها، شب هنگام و پس از فراغت مردم از گرفتاری های ساعات اداری است. بازاریابی با سایبان نورپردازی شده در شب ها راحت تر است. نور نگاه مشتریان را به خود جذب می کند. این نوع سایبان برای مکان هایی مانند رستوران و کافه ها مناسب است. با استفاده از یک سایبان نورپردازی شده، می توانید خود را از کسب و کارهای اطراف متمایز کنید.

به دلیل تمایز بصری ۲۴ ساعته برای مشتریان، بازاریابی با سایبان نورپردازی شده بسیار آسان تر است. امروزه با استفاده از تکنولوژی و مواد جدید، کیفیت سایبان و نورپردازی تضمین می شود. چراغ های LED جدید، طول عمر بالایی دارند و نیازی نیست نگران تعویض زودهنگام آنها در فواصل کوتاه مدت و صرف هزینه بیشتر باشید.

شرکت ما با تلفیق تجربه و خلاقیت، قیمت های رقابتی و مشاوره تخصصی همواره به دنبال جلب رضایت مشتری است. یک مشتری راضی همیشه اولویت ما محسوب می شود. با بررسی نیازهای شما، ما سایبانی را به شما پیشنهاد خواهیم داد که ضمن داشتن طول عمر بالا و زیبایی، کارکردهای دیگری مانند بهبود کسب و کار شما را نیز داشته باشد.

منبع:

carrollawning

جذب مشتری بیشتر با رنگ سایبان:

آیا می دانستید که رنگ سایبان می تواند بر روی کسب و کار شما تأثیر بگذارد؟ آیا می دانستید جذب مشتری بیشتر با رنگ سایبان ممکن است؟ در ادامه معنی رنگ های مختلف و تاثیر آنها بر تجارت شما را بررسی می کنیم.

جذب مشتری بیشتر با رنگ سایبان:

سبز:

سبز رنگ پول است و سمبل بسیار موثری است. در عین حال، سبز رنگ سلامت و طبیعت هم هست. سلامت و طبیعت دو چیزی هستند که مشتریان را جذب می کنند. با دیدن رنگ سبز در محوطه یک کسب و کار افراد آرامش بیشتری در آن دارند. از این رنگ می توانید در رستوران های فضای باز استفاده کنید.

قرمز:

قرمز نماد قدرت است. بنابراین، تنها رنگ محبوب برای بازاریابی است. افراد حس قدرت را دوست دارند. اگر بتوانید این حس را در مشتریان تقویت کنید، می توانید آنها را باز هم به سوی خود جذب کنید. چنین مشتریانی وفادار خواهند بود. وفاداری مشتری برای ادامه حیات برند شما ضروری است.

نارنجی:

احتمالا انتظار ندارید که نارنجی رنگ پر قدرتی برای یک سایبان باشد. اما می تواند برای افراد معنای متفاوتی داشته باشد. نارنجی هم مانند قرمز رنگ قدرت است. این رنگ معادل انرژی و شادابی هم هست. اگر کسب و کار شما به کودکان مربوط می شود، می توانید از این رنگ برای جذب مشتری استفاده کنید.

صورتی:

هیچ وقت بهبود کسب و کار با رنگ سایبان ساده تر از رنگ صورتی نبوده است. صورتی رنگ محبوب برای جذب بانوان است. به همین دلیل استفاده از این رنگ برای فروش محصولات زنانه و دخترانه توصیه می شود.

بنفش:

در آخر، بنفش نماد شکوه سلطنتی است. این رنگ با مفهوم لوکس بودن مرتبط است. برای محصولاتی با کیفیت بالا، می توانید از این رنگ استفاده کنید. بنفش رنگ قدرتمندی است که می تواند باعث جذب مشتریان جدید شود.

به توصیه های متخصص فروش ما اعتماد کنید:

آیا سایبان را برای خانه، محل کسب یا باغ خود می خواهید؟ نمای خانه یا سبک دکور فضای شما به چه صورت است؟ آیا از این فضا به صورت مسکونی استفاده می کنید یا تنها در مواقع استراحت سری به آن می زنید؟ همه این عوامل، در کنار بودجه مالی، میزان تابش آفتاب و نوع آب و هوا در انتخاب سایبان مناسب دخیل هستند. با توضیح نیازهای خود و پاسخ به سوالات کارشناسان ما می توانید از خرید یک سایبان با کیفیت با طرح، جنس و رنگ مناسب اطمینان حاصل کنید.

منبع:

carrollawning

رنگ سایبان: پنهان کردن لکه و تطابق با نما

سایبان سایه ای را برای شما ایجاد می کند که برای لذت بردن از هوای باز یا خوابیدن در ایوان در روزهای گرم تابستان کافی است. سایبان می تواند طراحی خانه شما را نیز تکمیل کند. برای انتخاب سایبان باید به نما و رنگ خانه دقت کنید. برخی رنگ ها با معماری خانه شما بهتر تلفیق می شوند و برخی دیگر لکه ها را بهتر پنهان می کنند. در ادامه، نکات انتخاب رنگ سایبان را مرور می کنیم.

نحوه انتخاب رنگ سایبان:

رنگی را برای پارچه سایبان انتخاب کنید که سبک معماری خانه شما را برجسته می کند. رنگ هایی از قبیل سبز جنگلی، آبی ملوانی و رنگ های خنثی مناسب سبک های سنتی در معماری هستند. اگر خانه ای یک طبقه دارید، می توانید سایبان راه راه را انتخاب کنید. این الگو برای اندازه خانه شما بیش از حد بزرگ یا کوچک نخواهد بود. اگر سقف خانه شما زاویه دار است یا المان های معماری زیادی در طراحی آن به کار رفته، صرفا از یک رنگ برای پارچه سایبان استفاده کنید. اگر می خواهید دمای هوا را در ایوان یا حیاط خلوت خود کاهش دهید، برای رنگ سایبان سراغ طیف روشن تر بروید تا نور را منعکس کنند.

برای انتخاب رنگ سایبان لازم است که رنگ خانه را نیز در نظر بگیرید. آبی یا سبز می توانند مکمل رنگ برنزه نما باشند اما آبی برای دیوارهای آجری نارنجی مناسب نیست. سایبان زرد رنگ مناسب خانه ای با نمای سفید است. قرمز مکمل دیوارهای برنزه، سفید یا زرد است اما نباید برای دیوارهای سبز به کار رود. سایبان قهوه ای تقریبا برای تمام خانه های رنگ تیره و روشن مناسب است.

کدام طیف زودتر رنگ می بازد:

بعد از سال ها ماندن زیر آفتاب، سایبان شروع به رنگ باختن می کند. از آنجا که زرد رنگ روشنی است، در برابر رنگ پریدگی مقاوم تر است. آبی و سبز نیز مقاومت خوبی دارند. اما رنگ قرمز زودتر از سایر رنگ ها محو می شود.

کدام رنگ سایبان بهتر می تواند لکه ها را پنهان کند؟

از آنجا که سایبان برای محیط باز است، زودتر کثیف می شود. برخی رنگ ها بهتر از دیگران لکه ها را از نظر پنهان می کنند. رنگ سیاه برای پنهان کردن لکه ها ایده آل است، اما خاک و مو را به خود جذب می کند. قرمز، آبی، سبز یا قهوه ای نیز در پنهان کردن لکه ها مناسب هستند. رنگ زرد لکه ها را روی خود نمایش می دهد و باید بیشتر از سایر سایبان ها شسته شود.

منبع:

aladdininc

مراقبت از پوست با سایبان: پیشگیری از سرطان

همه می دانیم که خورشید منبع ثابت نور ماوراء بنفش است که دائما پوست ما را بمباران می کند. در حالی که برخی قسمت های غیر مضر اشعه ماوراء بنفش توسط پوست منعکس می شوند، اما هر اشعه ای که جذب شود به تغییرات و آسیب های نیمه دائمی یا حتی دائمی منجر می شود. مراقبت از پوست با سایبان یکی از روش های موثر در پیشگیری از این آسیب ها است.

نور ماوراء بنفش چیست؟

نور UV، نوری با طیفی متفاوت از طیف قابل مشاهده است که هر روزه می بینیم. این نوع نور از ابرها نیز نفوذ کرده و موجب آفتاب سوختگی می شود. از همه مهم تر، آنها نیز مانند هر نوع نور دیگری یا جذب می شوند یا منعکس می گردند. مانند هر سطح دیگری، رنگ تیره نور بیشتری نسبت به نور روشن جذب می کند.

زمانی که نور ماوراء بنفش به پوست می رسد، احتمال دارد که بلافاصله توسط لایه خارجی پوست منعکس شود. در صورتی که این طیف نوری منعکس نشود، وارد لایه دوم پوست یا اپی درم می شود. در این لایه، بدن دارای رنگدانه های محافظتی خاصی تحت عنوان ملانین است که در تماس با اشعه UV فعال می شوند. ملانین با تیره تر کردن پوست واکنش نشان می دهد. به دلیل همین نوع واکنش است که افراد زیر نور آفتاب برنزه می شوند.

چگونه ملانین از پوست مراقبت می کند؟

علاوه بر کمک به برنزه شدن، ملانین نقش مهمی در انتشار اشعه UV جذب شده توسط بدن دارد. زمانی که اشعه ماوراء بنفش به ملانین می رسد، به وسیله این ماده در تمام پوست منتشر می شود. این نوع انتشار مانع از رسیدن اشعه به DNA می شود. در صورتی که این اشعه می توانست بدون محافظت ارائه شده توسط ملانین به DNA برسد، طول عمر ما در اثر تخریب DNA به شدت کاهش می یافت.

افرادی که پوست تیره تری دارند، در هنگام مواجهه با نور خورشید، بهتر می توانند اشعه UV را در سراسر پوست منتشر کنند. این توانایی در افرادی که پوست سفیدتری دارند، کمتر است و در نتیجه این افراد بیشتر در معرض سرطان پوست قرار دارند. به همین دلیل مراقبت از پوست با سایبان یا سایر تجهیزات ایجاد سایه در این افراد اهمیت بیشتری دارد.

هنگامی که ملانین به لایه بیرونی پوست می رسد، رنگ برنزه پوست با تخریب طبیعی سلول های مرده از بین می رود. از آنجا که ملانین به سطح پوست بسیار نزدیک است، طولی نمی کشد که رنگ برنزه پوست به رنگ طبیعی آن تبدیل می شود.

مراقبت از پوست با سایبان:

به غیر از استفاده از کرم های ضدآفتاب، روش های دیگری نیز برای محافظت از خود و خانواده در فضای باز وجود دارد. مراقبت از پوست با سایبان یکی از این روش هاست. به علاوه افزودن سایبان به فضای باز خانه یا باغ، می تواند به زیبایی نمای خانه نیز کمک کند.

منبع:

eclipseawning